şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık yana yakıla verilmesini istediğim yetki ama tabii ki görüntülü ispatlamak kaydıyla yapılması gerekiyor. hem devletimize harikulade bir bütçe oluşturacaktır hem de trafikteki kural tanımaz canavarları aramızdan yavaşça silecektir.

  vallahi üşenmem akşama kadar elimde kameramla beklerim o-3 karayolunun kenarında, ne kadar emniyet şeridi ihlalcisi puşt varsa hepsini kayda alır ilgili yerlere iletirim. geçerim bi kırmızı ışığın altına, tüm ışık ihlalcilerini, yayaya yol vermeyenleri yazarım.

  bir de ceza yazana ceza tutarı üzerinden %5 prim ver, o zaman gör bak devletin trafik cezalarından elde ettiği gelir ne kadar artıyor.
 • eskiden varolan yetki, atıyordun whatsaptan görüntüyü şakk ceza kesiliyordu, kaldırdılar herhalde.

  2-3 kere yollamışlığım var, tekrar ciddi anlamda soksunlar dolaşıma bu uygulamayı anasını bile sikeriz kural ihlalcilerinin.
 • türkiye'de her şeyin olduğu gibi bunun da suyunu çıkarıp, gürültü yapan üst kat komşusuna ceza yazan insanlar olur her yerde.
 • fedöcü diye ona buna ceza yazacaklarina delalettir
 • türkiye olum burası. ceza kestiğin kişi ne yapar eder gelip bulur, siker seni :(((

  şu anda türkiye'de insanların %99unda (bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın) mantığıyla yaşadığı için nasıl bir sonuç doğurur merak ettiğim konu...
 • bugün bir kamyonetin, kaldırıma park etmek için çıkıp yayaları kaçırdığını görünce aklıma gelen şey. o kadar normaldi ki pişkin şoför için. bunlara para cezası kesmedikçe bu iş düzelmez.

  sabah geldim başlığına rastladım.
 • bütün şoförler ikizleri avuçlar..
 • sabah akşam ekşide hükümete laf sokanların otoriteyi nasıl yaladıklarını şaşkınlıkla izliyoruz. (bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmek)

  siz mal mısınız? hali hazırda imei kayıt ücretinin 500 lira olması gibi kararlar çıkmışken, tayyip gözlerini dört açmış "paraaağğ parağğğğ" diye ortalıkta hırsız hırsız dolaşırken bu söylediğiniz saçmalıklarda ciddi misiniz?

  tayyip halihazırda yandaşımız olan siviller silahlanıp muhaliflerimizi vursunlar ve onlara yargı yolu kapalı olsun diye kanun çıkarıyor alooo? hepiniz toptan kafayı mı yediniz?

  elin gavuru boşuna dememiş careful what you wish diye; istediğiniz şey olur; sonra "reis çok soktun acıyor çıkar" diye yalvarırsınız.

  her geçen gün muhalifinden yalamasına kadar bu ülkede olanları anlamak güçleşiyor.
 • halihazırda uygulanmakta olan öneridir.
  (bkz: fahri trafik müfettişliği)
 • fahri trafik müfettişliği başvuru koşulları

  türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  en az kırk yaşında olmak,

  en az yüksekokul mezunu olmak,

  en az on yıllık sürücü belgesi sahibi olmak,

  asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralamalı trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak,

  müracaat tarihinden geriye doğru toplam beş yıl içerisinde, hakkında 100 ceza puanı uygulaması sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması,

  kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,

  taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlara, zimmet, ihtiras, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

  gerekli belgeler

  iki adet vesikalık fotoğraf,

  ikametgah

  sabıka kaydı belgesi

  sürücü belgesi

  öğrenim durumunu gösterir belgenin birer suretini dilekçelerine ekleyerek ikametinin bulunduğu il valiliğine müracaat ederler.

  başvuru yeri

  ikametinin bulunduğu il valiliğine müracaat ederler.

  istanbul ili için gayrettepe trafik denetleme şube müdürlüğü fahri trafik müfettişliği büro amirliğine yukarıda belirtilen evraklar ile birlikte müracaat etmeleri yeterlidir.

  trafik denetleme şube müdürlüğü fahri trafik müfettişliği büro amirliği tel: 0 (212) 214 41 58

  link