şükela:  tümü | bugün
 • sayın sivrisinek efendi hazretleri;

  bu mektubu şahsınıza, zarfınan pulunan şeyinen uğraşmayasınız deyu açık bir vaziyette gönderiyorum. eğer ki kıymetli vaktinizden bir zerrecik de olsa ayırmaya tenezzül buyurursanız, bir çift kelam etmek, iki rekat hasbihal eylemek ister şu fakir kulunuz.

  aziz ve muhterem sivrisinek beyefendi,

  öncelike fakirhanemizi şereflendirdiğiniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır. aldığımız terbiye, sülalemizden gördüğümüzce sizin gibi bir misafiri ağırlamaktan duyduğum hazzı kelimeyle cümleyle ifade etmemin imkanı yok, var ya, harbi konuşuyorum ki imkanı yok, terbiyesiz evladı olayım. her neyse azizim, anlıyorum ki siz de cenab-ı rabb'ül alemin(c.c)'in rızası içün ve o'nun verdiği rızıkla iftar edip, orucunu açmak isteyen müslüman bir beyefendi kardeşimizsiniz. sizi anlıyor ve hak veriyorum; rızkınızın peşinde, bizim gibi günahkarların peşinde itinen çakalınan puştunan mücadele vermektesiniz. bu yönünüzü her daim takdir etmiş ve dost meclislerinde isminizi büyük bir ibret vesikası olarak zikretmişimdir. ki bilindiği üzere dost meclisi dediğimiz mekanda, yerde bağdaş kurulur, saz çalınır ve ayak kokar.

  lakin ki, adeta allahsız bir atayist, gıpgızıl bir kominist gibi davranmaktasınız. ha öyle iseniz de ben saygı duyuyorum, saygısızlık yapmak niyetinde değilim. eğer ki öyle iseniz de ben evrim teyorisini kabul etmeye razıyım, en alçak bir meymundan, aşağılıklardan aşağılık bir orangotan meymunundan geldiğimi kabul ediyorum. size karşı gelerek haddimi hududumu sikmek istemem. aslında hududumu sikebilirim zira ne demek olduğunu bilmiyorum.

  şimdi benim anlamadığım bi nokta var aga. ankara'da soğuktan sokağa çıkılmıyor, insan ölüyor ulan insan. ayaz bilin mi ayaz? ankara ayazını bilin mi? hah, insan ölüyor insan. e be tabiatını siktiğimin böceği mi hayvanı mı ne bok olduğun belli değil, sen nasıl o sik gibi bacağınlan yaşıyon lan? af buyurun... af buyurun aziz sivrisinek hazretleri, bir anlık gafletimi af buyurun, yakışıksız sözler sarf etmek istememiştim, haşa... haşa... af buyurun... ben öyle demek istemedim, haşa...

  tepemede vızvızvızvız. yahu arkadaş... yok öyle demek istemedim, siz nasıl uygun görürseniz. hehehe, bayılıyorum ya nasıl böyle şakalar, bayılıyorum. nüktedan kişiliğinizin var ya, ben var ya ben, o nüktedan kişiliğinizi var ya ben, acayip hayranıyım.

  gelmişsin misafirliğe ne bu laubalilik lan? it horozu, ne bu laubalilik? la el gol yapma, la el gol yapma bana! yetersen yeterin artık! söylemeyim söylemeyim diyorum, yengenin yanında seni müşkül durumda bırakmayayım diyorum ama, misafirliğe geliyorum diye siyah çorabı giymiş gelmişin, paçan sıyrılınca görüken kilim motifini görmedim mi sanıyorsun? insanı konuşturuyorsun, saygısız. saygısız!

  allah'ın adını verdim git lan, daha mevsimin gelmedi oğlum senin. turfanda sineğini siktiğimin manyağı. oğlum siktir git lan 12 saattir uyumuyorum. abide-i zürriyetini siktiğimin hayvanı siktir git!

  sevgiler.
 • yeter ulan diyip isyanımı ve öfkemi dile getireceğim mektuptur. artık intikam vakti geldi, kaçabilirsiniz ama saklanamazsınız olm öldürecem hepinizi, soracam o ısırıkların hesabını...*
 • bittiniz olum siz.

  (imza: bir mağdur)
 • sevgili sivrisinekler;

  anlaşmamıza sadık kalın lan kömüşler!

  hatırlatma notu: (bkz: sivrisineğe belli bir miktar kan emme izni vermek)
 • mektup açık bırakılırsa ordan bile girer bu sivri godoşları.

  pencereye de sineklik taktırmak lazım.
 • sevgili sivrisinekler!

  geçen gün soğan doğrarken elimi kestim. bayağı bi kanadı. boşa gitmesin diye bir çay bardağına akıttım kanayan yaramdan akan kanı. sakın bu gece dokunmayın bana! bardağı pencerenin yanına koydum, içindekini yiyin, için, alem yapın da bana dokunmayın.
 • beni bu saatte uyandırdınız ya, sizin ecdadınızı sikeyim. ısırıyosunuz tamam anladık da bi sıraya koyun bari ibneler. organize saldırıp kombo yapmanın anlamı ne? kaçıyo muyuz lan? komple beden sizin sabaha kadar zaten. usul usul götürün işte. bi de mafya usulü, hepiniz sol ayağa yüklenmişsiniz. topuğun amına koymuşsunuz. diyecek bişey bulamıyorum valla.