şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1.sivrisinegin salak oldugu umut edilir duvarda bi yere konmasi beklenir.
  2.eger kazmaysaniz yada sivrisinek akilliysa isiklari bir an sondurup katakulliye getirirsiniz hayvancagizi daha havadayken saplatirsiniz.
  3. hala ortaya cikmamissa elinizde bi kitap yatarsiniz, isigi sondurursunuz eve vizildadigi an hemen isigi acip gecirirsiniz.
  4. hala olmediyse kaninizi emip emip patlayarak olmesini beklersiniz.
 • üzerinize alkol döker ve yatağa uzanırsınız**, ve ışığı söndürüp sineğin üzerinize konmasını beklersiniz, beklerken de en ufak kanat sesini kaçırmamaya dikkat ederek odadaki sesleri dinlersiniz. sivrisinek üstünüze konduğu anda elinizdeki çakmak vasıtasıyla kendinizi ateşe verirsiniz.
  sinek de ebesininkini* görür.
 • iki kişilik bir teknik olarak tuzak kurulabilir... bir kişi** yatağına uzanır, uyur gibi yapar (horlama sesleri çıkarır mesela), diğer kişi de yatağın yanına saklanmıştır eline öldürücü bir alet alarak (bu alet tişört, kitap, vurunca şlak diye ses çıkaran ve kızartan havlu veya çekiç olabilir)... sonra sivrisinek yataktaki kişiye yaklaşır, saklanan kişiye haber verilir çaktırmadan... saklanan kişi vahşice ortaya çıkar yataktaki kişiye vurmaya başlar, bu arada sivrisinek şaşkınlık veya ezilme nedeniyle ölür...
 • yatakta yatarken süs yastiginizi tavandaki sinege firlatirsiniz...yastık ezilmis sinekle geri doner..
  (bkz: yercekimi)
 • bu uygulama için kişinin bileğinin düzgün olması, az da olsa kartopu tecrübesine sahip olması gerekmektedir.

  spor çorap (nispeten ağır olmasından dolayı) alınır, top yapılır, sonra sineğe var güçle sallanır. çorabın yastığa göre hafif olması, duvarlarda kan lekesi bırakmasını önler. garantili çözümdür.*
 • (bkz: uçan tekme)
 • detan, sheltox, raid vs. sıkılır. ortamdan uzaklaşılır. veya sadece hayvanın üzerine kısa bir sıkış yapılır ve kıvranması izlenir.
 • sinek konucu tablet * makinası fişe takılır. üzerine tablet konur. camlar fora edilir. uyulur. sinek kendi kendine ölecektir.

  ancak camların açık bırakılması başka problemlere neden olabilir*
 • uzun yıllarda elde ettiğim en keskin tecrübe, sivrisineğin, odanın ışığı ilk açıldığı anda bir yere konma ihtiyacı hissettiği olmuştur. sinek vızıldarken yeri iyice kestirilir ve çaktırmadan ışığa uzanılır. ışık bir anda açılınca son vızıldadığı yere bakılır , mutlaka bir yere konmuştur. konmamışsa bile konmak üzeredir. konduktan sonra birkaç saniye, tıpkı bizim gözümüz gibi onun da ışığa alışması gerekir. işte onun bu şapşal halinden istifade edip duvara pullarsak ne ala. birinci seferde kaçırırsanız, ışığı tekrar kapatıp birkaç dakika bekleyin, mevzi alın, tekrar saldırın. zafer sizin olacaktır.