şükela:  tümü | bugün
 • eskiden maldı bunlar. vızzzzz diye gelip konarlardı cöp cöp emerlerken şak diye öldürürdük. sonra akıllandılar ve ani bir hareket yaptığımız vakit hemen kaçmaya başladılar. o yüzden ışığı açmak zorunda kaldık, ışığı açtık öyle öldürdük ama şimdileri ise işler çok değişti. ışığı açsak da serefsizleri göremiyoruz. uçmuyorlar ve öyle bir kamufle oluyorlar ki kondukları yerde bunları görmek mümkün olmuyor. ilaç falan da bahane. sanki yüzlerine maske takip öyle uçuyor piçler.

  devir değişti. bu yazıyı yazmadan önce uykuya dalmaya çalışıyordum mesela. vizzzzz geldi yine. attım kendime tokat kalktım. zaten belki kan emme pesinde de değil bunlar. bizi bize dôvtürtüyorlar ve uzaktan uzağa vız vız gülüyor hadsizler. açtım ışığı bulamadım. perdeyi oynatıyorum, tavanı tarıyorum yok. hımm dedim zaten oralara bakacağımı bildiğinden en ücra köşelere gitmiştir. evet öyle de olmuş.

  peteğin en alt arka kısmında gördüm. o çakalsa ben tilkiyim. tam eğilirken piyuuu yine kaçtı. bu mahlukatlar harbi sinir. çok acayip mutasyona uğradı bunlar. her bir şeyi seziyorlar yemin ederim. en son ne zaman el şaplatarak sivri öldürdünüz? yok olum, eskidendi işte onlar. simdi ara bul bulabilirsen koduklarımı. görülmüyor bile. gizemli oldu piçler. biri emiyor ama kim?
 • attım kendime tokat kalktım. beyin bedava..
 • bir anadolu şehrindeki sivrisinekle istanbul'daki sivrisinek kesinlikle aynı değil. istanbul sineği daha bir profesyonel; kulağın dibinden alçak uçuş yapıyor, parmaklarınızın arasından uçup geçebiliyor, hatta vurduğunuzda bile ölmüyor şerefsiz. anadolu sineği öyle mi? koskoca bedenim, litrelerce kanım dururken burun deliğimden içeri girmeye kalkıyor beyinsiz hayvan. ulan gel kolumdan al valla bir şey demicem ama burnuma girmeye kalkıp yüzüme çarpıp yerde acı içinde kıvranman...
 • vızıltılarını azalttıklarını da eklemek gerek, kulak yakınında dolaşmıyorsa kesinlikle duymuyorum. ayrıca hatırlarsanız, eskiden tenimize konduklarında anlardık, artık onu da anlamıyoruz, ayaklarındaki kılcallar sıklaşmış olabilir.

  vızıltı seslerini tamamen atıp, kaşıntıya karşı da panzehir salgıladıklarında sanırım evrimlerini tamamlayacaklar. geriye zaten bir tek görünmezlik kalıyor.

  birbirimizi sıkmadan, kırmadan kardeşçe yaşayabileceğimiz bir gelecek bizi bekliyor.
 • doğru bir tespit tam avucumun içinde ezilmiştir diye düşünürken sinekten eser yok. gece telefonun ışığına geliyorlar ama direk ışığa gelmeden üzerimizden geçiyorlar. flaşı açtığım zaman zaten odada hiç sinek yokmuşçasına arazi oluyorlar. bir sinek kapı sövesinin arasına saklanıp kamufle olur mu? terörist gibi çakallar.
 • tam eve gidince şu başlığı açayım diyordum ki, sol sütunda açılmışını gördüm.

  bugün çaybahçesinde saat 23:00 suları oturuyoruz. arkadaş kara sineklerin evrim geçirdiğinden bahsetti. nasıl yani diyecek oldum. "bu ibneler" dedi, "eskiden gelir kolumuza bacağımıza konar, ondan sonra burun karıştırırlardı."

  eeee şimdi dedim.

  "şimdi" dedi, "bunları köpek mi sikmiş bilemicem, it gibi ısırıyorlar."
  ne kadar haklı bilmem. "sivrilerde de davranış bozukluğu var" dedi.
  nasıl yani diyecektim.
  "eskiden sivriler oburdu"dedi. ben 'nasıl yani'yi burada dedim. eskiden gelirler bir yere yapışırlar, kanı köpek gibi emer, sonra da götlerini kaldıramazlardı. hemen en yakın konumda hazım geliştirirlerdi." bu ne demek şimdi diyecek oldum. "yaw seslerinden ya da kanının emilmesinden rahatsız olursan kalkar ışığı yakardın hepsi baş ucunda kümelenmiş seni beklerdi."

  şimdi peki, dedim.

  "şimdiki ibneler diyetisyen tavsiyesi almış. asla şişmiyorlar. hepsi bir deri bir kemik. ve aynı zamanda sinematografi eğitiminden geçmişler, asla gölge yapacak yerde konaklamıyorlar. gölgesi yok, kendisi bir deri bir kemik. hadi bul bulabilirsen. yok herhalde olsa görürdüm de yat... 3 dakika sonra kafanda vızzzzzzzzzz."

  "bunları bu eğitimden geçirenin ta ecdadını s.keyim" ben dedi.

  haklı olabilir.
 • stephen hawking'in evine,albert einstein'ın mezarına uğramış olmalarından şüphe edilmekte.
 • artık pkk'ya oy vermemeleri en büyük delildir. hele birde başkan yardımcıları bunu alenen ifade ettikten sonra....
 • bu çeşit sinekler elektrik süpürgesinin hortumuna girmek, korniş ile duvar arasında saklanmak, gardıropta çeşitli elbiselerin arasında kendini gizlemek gibi varyasyonların dışında, evin en karanlık noktasına doğru seyir rotası çizmek* gibi yetenekleri de gösteriyorlar.

  gerçekten on numara bir tespit. takdir ettim.