şükela:  tümü | bugün
  • google'a girip 'why we don't kill all ' yazdığınızda 'mosquitoes ' ilk önerilen tür. bu fıtratını siktiğimin canlılarının seveni yok, en baba hayvansever tereddüt etmeden yapıştırıyor duvara. gel gelelim biz bu neslin devamına hala göz yumuyoruz, sivrisineklerin yaydığı hastalıkları ölümüne sebep olduğu insanları falan bir kenara koyuyorum, sadece 'sivrisinek mi var' şüphesi bile bir insanı yeterince huzursuz edip akli dengesini bozuyor. her yerinin kaşındığını hissediyorsun, uyuyamıyorsun lan.

    neden öldürmüyoruz diye düşününce bahane çok, bir tek sivrisinekleri katledecek özel bir çözümümüz yok, amenna. ama teknoloji it gibi ilerlerken bir dünya sivrisineklerle mücadele örgütü kurup, dünyadaki gelirin binde 5 ini yüzde 1 ini falan bunlarla savaşmak için kullanmamak, insanlık olarak bizim bir gafletimiz. duman arabasıyla mücadele mi olur lan. ver milyarlarca doları dünya sivrisineklerle mücadele örgütüne, en azından bir umudumuz olsun. bir gün şu piç oğlu piç lerden kurtulabilmek ümidi bile mutlu eder insanlığı.

    çok hızlı evrimleşiyormuş falan tırıvırı, bilimin ve teknolojinin gelişme hızına bu sikik canlılar da yetişemez. bir gün gelir ki, en olmadı bi sik yapamıyoruz. sokmayan, insana konmayan sivrisinek üretiriz, efsane genler basarız, tüm popülasyonu dölleyip kendine benzetirler. bu bile bir çözüm.

    allahınızı seviyim yapın şunu. kyoto protokolü, unicef falan hikaye, önümüzdeki en büyük sorun sivrisineklerdir. yakıcaklar dünyayı ayık olun.
  • aynı zamanda aptallarla mücadele örgütü de hala yoktur.

    ilginç bir tesadüf bence.