*

şükela:  tümü | bugün
 • dream theater'ın 2002 ocağında çıkarmayı planladığı son albümü.
  iki cd'den oluşacak bir albüm ve grubun netteki sitesine bakılırsa altı parça içerecek. bunlardan beşi, yani blind faith, the glass prison, misunderstood, the great debate ve disappear birinci cd'de, 40 dakikalık six degrees of inner turbulence ise ikinci cd'de yer alacak.
 • bilgisayar başında oturup 4 saat kastıktan sonra mp3lerini indirdiğim dream theater denen grubun 2 cd den olu$an son $ahane eseri
 • 2 cd olan (hatta 1 cdsi bölümlere ayrılmış tek bir şarkı olan) ve tüm hepsini dinleme fırsatını bulduğum, dinledikten sonrada dream theater'in metropolis:part ii albümü gibi süper,muhteşem,egzantrik,leziz,meziz,afiyetli ve bomba bi albümden sonra çıkarmaması hatta çıkardıkları kopyalarıda toplayaraktan yakması gerektiğine inandığım albüm.
 • $u an elime geçen ve tahminen ileriki hafta içerisinde onlarce defa dinleyecegim yeni dream teater $aheseri. dinlemeden nasil $aheser dersin diyecekler için: (bkz: dream theater) (bkz: ustun) (bkz: oha) (bkz: liquid tension experiment)
 • ilk olarakjordan rudess'in gereksiz efekt kullandigi konusunda sikayette bulunabilinecek bir albüm.
  albumu birkaç kez dinledikten sonra ve lyriclerini benimsedik ve özümsedikten sonra bu $arkilarda o efektler olmazsa bir aksiklik olacagini du$unuyorum. albümün tek bir eksik yanı yok her şeyiyle dream theater olmuş. orjinal bir iş çıkarılmadığını düşünenler benzer herhangi bir albüm gösterebileceklermi merak konusu...
 • orijinalini 28 milyon (bkz: oha) bayılarak aldığım, dinlerken alem değiştirdiğim (bkz: zevke gelmek), "buyrun dostlar kopyalayın gönlünüzce, nassı olsa zengin bu herifler" dedirten son dt albümü.
 • dream theater'ın bugüne kadar yaptığı işlerden özellikle beğendiklerimi**** ele aldığımda bu albümün onların herhangi birinden daha iyi olduğunu söyleyebilmem zor görünüyor. fakat albümün dream theater'a yakıştığını bir kesinlik olarak kabul ediyorum. herşeyi bırakın, albümün içerdiği tek bir şarkı bile bu savımı doğrulamaya yetecektir: misunderstood. ki albüm genel olarak da güzel.
 • çoğu suser'in inatla sevdiği ama benim hala nerde eski dream theater diyerekten evdeki mumları bitirmemi sağlayan anlamsız albüm. hatta bence albümün ismi "six degrees of killer turbulence" yada "six degrees of boring turbulence" olarak değiştirilmeli.
 • bence ilk kez her taddan speed trash power ya da hardcore hatta rap core bile demeden yapılmış,kafaya göre takılan insanların üretmiş olduğu ve bu şekilde de dinlenince yaran,koparan lelziz şey
 • eger muzik dedigimiz sey melodi + mimari den olusuyorsa, artik dt' nin birincisini yavas yavas kaybetmeye basladigini gosteren album. basliginin altina en az ovgu dosenmis dt albumu oldugundan anlamak ve artik gercegi de yavas yavas kabullenmek lazim. nerede awake, nerede images and words, nerede a change of seasons seklindeki ifadeleri dt fanlarindan gelecek donemde daha sik duymaya baslayacagiz. netekim dt' nin slow sarki yapabilme kabiliyetini kaybettigi scenes from a memory' de de belli olmaya baslamisti. yine de haklarini yemeyelim 2. cd albumun namusunu kurtariyor; yeteri kadar dinlenildigi taktirde.

  bu arada bu album mike portnoy' un bear tracks studyolarindan yaptigi real player kaydinda da belirtildigi gibi: metallica - master of puppets, pantera - vulgar display of power, bazi radiohead albumleri gibi calismalardan onemli derecede etkilenmis. ama maalesef fanlarin dt' de gercekten fantastik bulduklari yonleri gozden kacirilmis.

  e ne dinleyecegiz peki diyenler icin: (bkz: jordan rudess) (bkz: solo albumleri)

hesabın var mı? giriş yap