şükela:  tümü | bugün
  • yeni sezonda kanal d'de başlayacak olan bir dizi.

yönetmenliğini yasin uslu üstlenirken, senaryosunu ise eylem canpolat ve sema ergenekon kaleme alıyor. ibrahim çelikkol, birce akalay, muhammet uzuner ve arzu gamze kılınç gibi oyuncular rol alıyor.

taban tabana zıt, asla yan yana gelemeyecek iki insanın aslı * ile ferhat'ın * hikayesini konu alıyor.
  • tanıtımları itibari ile kore filmi daisy'ye oldukça benzeyen yeni dizi. tetikçinin elindeki çiçek ayrıntısına kadar yapmışlar.
  • dizisi bir türlü tutmayan iki oyuncuyu bir araya getirerek son bir şans minvalinden bakalım iki yanlış bir doğru olacak mı denemesi. bakalım olacak mı?
  • reklamlarını gördükçe sinirimin bozulduğu dizi sıçmığı. ikisi de birbirinden yeteneksiz ve itici iki oyuncu birleşimi. ekibin emeğine yazık.
  • 16 ekim pazartesi günü ilk bölümü kanal d'de yayınlanacak olan dizi. milyon versiyon tanıtımı olmasına rağmen hala dizi ne anlatıyor çözemedim.. ben mi salağım tanıtımı yapanlar mı yeteneksiz, bilemedim..
  • tanıtımlarını ne zaman görsem birbirine melül melül bakmak dışında hiçbir atraksiyonda ve hatta diyalogda dahi bulunmayan iki malın hikayesini anlatacağa benziyor. türk dizilerinin her hafta üç saat, her sezon 50 bölüm, toplamda 180 bölüm sürmesine neden olan şey başrollerin mevzuları adam gibi oturup "bak şöyle bir mesele var, gel anlaşalım.", "bak dün ben seni şöyle biriyle gördüm, gel bunu konuşalım.", "bak ben dün şöyle bir şey duydum gel bunu bir araştıralım..." diye konuşmaması. bu dediklerim olsa diziler on bölüm sürmez.
  • 1995 yılındaki hikayenin bolu'nun göynük ilçesi ve çubuk gölünde geçtiği dizi.
  • adam kadını kaçırmış zorla yasa dışı ameliyat yaptırmak istiyor, kadının kabul etme gerekçesi “benim de babam doktorsuzluktan öldü”
    bravo size, tam bir kezban zekası ürünü.
    dizinin senaristleri de gümüş’ü yazan iki kadınmış zaten.
    türkiye televizyonundan daha iyisini beklememekte fayda var!
  • birce akalay'ı ve ece dizdar'ı severim ama bu esas çocuğu yılmaz erdoğan'ın eşi ile çektiği filmden bilirim, pek star ışığı olmadığına inanıyorum.

bir zamanlar anadolu'da'nın doktoru muhammet uzuner de varmış dizide ama şimdilik anladığım, izlenecek gibi değil. ilk bölüm senaryosu olarak da çok yavan olmuş yazılan. peh, peh, peh...
  • game of thrones 7. sezon 6. bölümü izlemek üzere bilgisayarda altyazı ayarlarken açık olan televizyonda denk gelerek yaklaşık 1,5 saattir izlediğim yeni dizi.
    karakterleri tanımaya başladıkça cast seçimine kahkaha attım.

ibrahim çelikkol'un oynadığı ferhat karakterinin annesi, ferhat'tan en fazla 5 yaş büyük ablası gibi görünürken, küçük kardeşini canlandıran fetöcü tipli savcı rolündeki oyuncu ise dayısı ya da amcası yaşlarında yaşlı görünüyor.

annesi bu kadar gençse dizideki ferhat'ın yaşı en fazla 25 olmalı,45 yaşlarında görünen kardeşi de o halde 22 yaşında ama savcı olmuş. flashback ile 1995 yılına dönüldüğünde ferhat'ı 14-15 yaşlarında babasının vurulmasına şahit olan bir ergen olarak görüyoruz. 2003 yılını gösteren flashbackde ise 8 yıl sonrasında 30 yaş üzeri olduğu bariz belli olan bir ibrahim çelikkol çıkıyor karşımıza.

ooff beynim yandı. game of thrones izlemiş kadar oldum valla. sürekli tahminler teoriler falan. ulan bi de beğenmezsiniz türk dizilerini... uğraşınca oluyormuş demek ki bak!