şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beşiktaş kahvaltıcıları arasına yeni eklenmiş güzel mekan.

  mekan adı üzerinde siyah ağırlıklı güzel bir dekora sahip, içinde oturmak dışında oturmaktan daha güzel. güzel bir kütüphanesi, duvarlarında zevkli fotoğraflar ve minik detaylar hakim. sadece menemen, çay vereyim gitsinler mantığında değiller belli ki özenle hazırlanmışlar. servis kağıtlarından, menüsüne kadar ince bir zevkin eseri olduğu çok belli.

  fiyatlar belki beşiktaş piyasasının bir tık üzeri fakat fazlası ile hak ediyor. servis edilen ürünler kaliteli ve taze. farklı tarzda kahvaltılarını sevdim ben, ege kahvaltısı ve yeşil kahvaltı alternatif arayan bünyeler için ideal. kahvaltının en önemli unsurları menemen ve sucuklu yumurtaya gelirsek, epey fark atmış durumdalar. sanki yaz domatesi ile yapılmış gibi süper bir menemenleri var. sucuklu yumurtası zaten dillere destan.

  şimdilik yeni açılmanın getirdiği minik servis aksaklıkları olsa da, beşiktaş'ın ye - çık moduna girmiş mekanlarından sonra huzurlu geldi. umarım uzun zaman hizmete devam eder, bizi de kendinden mahrum bırakmaz.
 • " kendini oraya ait hissetmek " dediğimiz $eyi, bana tam anlamıyla hissettirebilen nadir cafelerden birisi olup, açıldığı zaman zarfı içerisinde istanbul dışında olduğum için pi$man olmama sebep olmu$, en güzel semtin en güzel cafelerinden birisi olarak hoşgelmiştir...

  cafeden biraz bahsedecek olursak;

  işletmeci tuncer döğer ki kendisine hem cafe konsepti hem de misafirlere göstermi$ olduğu yakınlık sebebi ile klasik bir "işletmeci "demek büyük bir hata olur, gerçek bir misavirperver. ve tüm misafirlerini ayni güzellik, yakınlık ve samimiyet çerçevesinde ağırlıyor.

  cafede çok değerli bir kaç isimle karşılaşmak oldukça olağan.cem yakışkan,emrah serbes,nejat işler,önder abay gibi...

  cafenin dekorasyonu ve duvarları,beğenimi kazanmaktan öte entrynin başında bahsetmiş olduğum "kendini ait hissetme" duygusuna kapilmama sebep oldu. cafenin duvarlarında;ot dergi takvimleri, gezi direnişine ilişkin fotograflar,çarşı posterleri ve resimleri bulunmakta.yıllarca beşiktaş kapalı tribününde hem de gezi direnişinde bulunmuş bir insan olan benim her zaman görmek istediğim manzara içerisinde, yürekli insanlarin bulunduğu bir ortamda lezzetli yiyecekler yiyebileceğim, beşiktaş semtini, felsefesini ve ideolojisini çok iyi yansıtan, keyifli zaman geçirilecek bir ortam.

  calışanlar oldukça güleryüzlü ve sıcakkanlı bir modda sizlere arkadaş kıvamında yaklaşıyorlar. yiyeceklerde kullanılan malzemeler oldukça kaliteli, yiyecekler ve kahvaltı, özellikle de pastırmalı yumurta oldukça lezzetli. sunum gayet estetik. servis kağıtları oldukça özgün. servis gayet hızlı.

  cafeden ot dergi temin etmek mümkündür ayrıca...

  cafe denilen şeyin, ticari kaygıdan bağımsız olarak güzel, sıcak,kafa bir ortam yaratmak olabileceğini görmek ve lezzetli bir kahvalti yapmak istiyorsanız adres burası...
 • @chrysaor yazılacak her şeyi yazmış, bana anlatacak pek bi şey kalmamış, haa kalmış kalmış, gerçek şahane anne mantısını unutmuş :)
  daha bilgi diyenlere cafe siyah
 • baska mekanlarin onunde saf saf sira bekleyenlerin yanindan gecerek icine suzuldugum mekan. mekanin sicakligi sayesinde sanki evde kahvalti yapiyormus hissi veriyor insana. caanim pisileri mideye indirirken cay bardaginiz hic bosalmiyor. calisanlarinin hos sohbeti ise ayri bir artisi.

  siz gidin baska yerlerde sira bekleyin lutfen. bizim buradaki huzurlu kahvaltimizi bozmayin.
 • web sitesini arayıp bulamadığım yer. gerekli bilgiler 4köşe'de var ama
 • her hafta, haftanın bir günü mantarlı omletine yumulduğum mekan.

  beni burada mantarlı omletimden tanırlar*
 • berkin elvan için helva kavurup sessiz sedasız dağıttıklarına şahit olduğum kahvaltıcı.güzel yiyeceklerin güzel insanların elinden çıktığı yer.mekanın önündeki kara tahtalarına yazdıkları son sloganda pek bir güzel;

  isyan
  devrim
  kah-val-tı!
 • açılalı 1 yıl olmuş.. görkemli bir partiyle kutlanmış diye duyduk.. daha çok yılları olsun..
 • sınırsız çayı olan kahvaltı seçeneği ile toplamda 2 farklı kahvaltı aldık.

  annem ve eşim olmak üzere 3 kişiydik. garson kadın arkadaşlar (hepsi çok tatlıydı) anneme bir çayı ikram ettiler, eşime de ellerinde fazla kalmış olan başka bir çayı ikram ettiler.
  patronu olduğunu tahmin etiğim kaba bir adam bu ikram çayların parasını göz göre 'tek çay' altında 7.5 tl olarak aldı. ben de tuvalette bu adamın tüm söylediklerini dinledim. garson arkadaşlara çay ikram ettikleri için kızdı bir de..
  (hem de çaylar yazılmamıştı ama patronumsu insan bir çakal gibi sanırım içilen çayları sayıyor. kaç çay içtiğimizi saymış, yuh)yani insana 2 çayı çok gören, gözünü para hırsı bürümüş kaba bir işletmecisi var. diğer garson arkadaşlara durumun garipliğini anlatınca parayı iade etmek istediler bin bir mahcup ifadeyle. hepsi çok sağolsun ama oraya bir daha adımımı atmam.
 • manzarası yok ama kahvaltı yaparken aramayacaksınız bile. o kadar muhteşem. ürünleri çok kaliteli ve lezzetli. fiyat olarak da makul. bunların haricinde devrimci ve çarşılı bir mekan. çok da iyi bir mekan.