şükela:  tümü | bugün soru sor
  • herhangi bir tatil beldesinde, tercihan halka açık yerlerde, turist kızları dikizlemeye gelen magandaların, sort, bermuda* altına giymeyi tercih ettiği, giysiyi tamamlayan vazgeçilmez aksesuar
  • giysi alışverişinin tamamını annenin yaptığı yılların paylaşılamayan objesi. pazar günü gelir, banyoya girmeden evvel giysiler hazır edilirken çorap torbası yoklanır. hep şişkincedir bu torba, hep de beyaz çorap doludur. daha mı ucuzdur, yoksa annede temiz algısıyla mı örtüşür bilinmez ama elini atsan beyaza denk gelir. e o zamanların bilinen yegane moda kuralı beyaz çorap giyenlerin kıro olduğu için giymek istemezsin. kardeşle köşe kapmaca oynanır, garip tartışmalar yaşanır: ''bütün siyahları sen almışsın lan g.t'' gibi.

bunun bir diğer versiyonu da siyah donda yaşanır. o daha da azdır, belki bir iki tane. haliyle de tam karaborsa. eskaza bulunur da giyilirse bünyeye acayip bir özgüven gelir. kantinde otururken millete bıyıkaltından gülünür, iç ses şöyle der 'hah hah ne konuşuyon lan ibiş altımda siyah don var lan benim alayınızı s.kertirim hah hah''.

80'ler partisine ilk adım tadında dip not: şimdi yaş oldu otuz. ne beyaz don kaldı ne beyaz çorap. her yer karanlık. peki aradığım huzuru bulabildim mi? afedersiniz mor tomrağımın kafasını bulabildim. *
  • erkek kişisine en çok yakışan çoraptır.
  • ekseriyetle en pis kokan çoraptır.
  • debenhams'tan 7'li iki-üç paket pamuklusundan aldığınızda ömrü billah yeteceğini sanırsınız ama o çoraplar iki-üç giyilmede-yıkanmada beyazlaşır, renk atar. bir daha giymek istemezsiniz. o derece kötü olurlar. bir yere gitseniz ayakkabınızı çıkarmak istemezsiniz. o yüzden siz siz olun alırken kalitelisini alın.
  • külotlu çorap çağrışımında bulunur. bu külotlu çorabın bacakların arka tarafında tam ortadan şerit şeklinde bir çizgi geçeni çıkmıştır. söylenenlere göre çok seksi duruyormuş. bu çorabı giydiğinizde bazı erkekler size o çizgi öyle nereye gidiyor sorusunu sorabilir. giymeye devam ediyoruz.saygılar
  • biraz derinlemesine bakarsak bir erkeği seksi yapan unsurlardan aslında. mümkünse düz siyah olmalı, üzerinde herhangi bir amblem, desen, doku, şekil filan olmamalı.

evet sevgili sözlük erkeği, bugün de seksi olmak adına bir şey öğrendin. şimdi gidip bunlardan birkaç çift al.
  • her erkeğin dolabında onlarca çift olması gereken renkte çoraptır efendim.

insanların kılık kıyafetlerine çok takan birisi değilimdir. bunun tek istisnası var o da siyah çorap kullanımı. arkadaşlar klasik giyimde mecbursunuz siyah çorap giymeye hem de düz siyah, sağında solunda üstünde her hangi bir desen dahi olmayacak, net. ayakkabın uyumsuz olabilir ,kıyafetin ; gömleğin ,yeleğin ,ceketin montun da dandik, uyumsuz olabilir ama bazı kıyafetlerin hele de klasik giyinmişseniz o ve garip modacıların uydurduğu turuncu -kırmızı -parlak mavi mor çorapları da kasten moda için giymemişseniz ki benim için onun da affı yok çorap meselesine takığım arkadaş.

sabah iş yerine arkadaşım gelmiş, klasik bir giyim siyah pantolonun altına gri spor çorabı çekmiş. bu şekilde giyinen adamı rencide ederim, af yok .

arkadaşım çorap ucuz bir şey , en önemsiz görünse de bence en önemli kıyafetlerinden birisidir çorap, saçma sapan çorap giyinmeyin. durumunun olmaması gibi bir şey de yok çalışan adamsın ve kaliteli bir cep telefonu kullanabiliyorsun. bu kadar rahatsız edici bir görüntü olamaz, bir erkeğin bu kadar özensiz olma lüksü yok zira biraz da topluma karşı da giyiniyorsunuz. kıyafet o kadar da önemsiz bir şey değil sosyal hayatınızda.

adam jilet gibi bir takıma enfes bir ayakkabının içine renkli ,saçma sapan alakasız spor çorap giyiyor, krem rengi desenli çorap giyiyor. hasta mısınız ya ?

siyah çorap bir erkeğin olmazsa olmazıdır beyler ve bu konu göreceli değil tartışmaya açık değil.
  • kadınlar cephesinde kullanımında, özellikle bahar aylarının başlaması ile en erken ağdacıya veya lazer epilasyona gidenin terk ettiği çorap çeşididir.