şükela:  tümü | bugün
 • seksenlerde ve doksanların ilk yarısında siyah kot pantalon o zamanlar anlamını tam olarak kestiremediğim ama içten içe ben de büyüyünce bu abiler kadar karizmatik olabilecek miyim diye bakıp imrediğim bir semboldü. zaten o zamanlarda örnek aldığımız abilerimiz ve ablalarımız ekseriyetle siyah kot pantolon giyen, heavy metal dinleyen, aklı başında, efendi insanlardı. bu siyah kot pantolona sony walkman, akmar veya beyoğlundan güç bela bulunup doldurulmuş metallica ll slayer ll iron maiden ll twisted sister ll acdc ll iron maiden kasedi eşlik ederdi. şimdi nedir vaziyet, kıç ve baldır bölümleri muhakkak taşlanmış, hesapta eski görünümlü fakat etiketinin üzerinden henüz koparıldığı ayan beyan ortada olan "jean" ler dolaşıyor etrafta. 2000 lerin başında bu modellerin kıç tarafı beyazlamış olanları çıktı evvela, kıçımızla gülmüştük, ne oldu ? bazı misyonlarla özdeşleşmiş giysiler vardır hani, kırmızı kaşkol, parka, beyaz çorap, altın künye gibi, siyah kot pantolon da öyle bir seydi işte. böyle yavaşş, ağıırr, baba yani.. neyse ki hala satan bir kaç mağaza var, ucuz da diğerlerine göre, teknolojiden nasibini de almış hani, öyle kütük gibi değil artık, rahatlıksa rahatlık...madem giydiklerimizle de dimalarda bir resim çizebiliyoruz artık, madem imaj denilen bir bok çıkmış almış yürümüş, bu devrin muhalif duruşunu siyah kot sembolleştirir mi, olur mu olur... siyah kot pantolonu sevelim , sevdirelim, yaşayalım, yaşatalım..
 • son yıllarda tedavülden kalkmış bir kot .
 • metalciler giyerdi eskiden.
 • rengi yıkandıkça açıldığından cazibesini, koyu gri kota kaybeden nostaljik giysi.
 • ben kot giymem diye büyük konuşanların giyip, bir de üzerine bu kot sayılmaz ki dediği giysi.
 • ilginc bir karakteristige sahip pantalon ce$idi. kuma$indan midir neyinden bilinmez, bu pantalonlarin oyle geni$, havadar, rahat olanlarina pek rastlanmaz.

  "metalci" pantolonu dar olur, insanin kicinda duduk gibi durur diye bir felsefe var mi bilmiyorum ama acikcasi senelerdir gidip ustume ba$ima bir $eyler alayim dedigimde $oyle oturunca insani kastirmayan, elma $ekeri copu gibi bacaklari sarip sarmalamaktan uzak, azicik rahat bir siyah kot denk gelmedi bu satirlarin yazarina. bulan varsa da beri gelsin.
 • mavi jeans molly modeliyle yıllardır süregelen kesimi güzel, rahat ve rengi atmayan siyah kot pantolon arayışımızı sonuçlandırmıştır.
  sevgiler kendisine.
 • dar olanı ve altına beyaz spor ayakkabı giyileni makbuldur.

  üzerine de beyaz t-shirt ve siyah deri yelek giyilirse, gitarı kapıp sahneye koşmanız için hiç bir engel kalmaz önünüzde.
 • tüm zamanların yegane kurtarıcısı; her gömleğe gelir, her kazağa uyar, tişörtle bütünleşir, kısacası canimiz cigerimizidir.
  :kısaltmalar sure, 17.
 • neden üretilmiyor anlamıyorum.
  üretilenleri neden dar paça oluyor anlamıyorum.
  mavi neden molly modelinde değişiklik yaptı anlamıyorum.
  mavinin ziftt modelinden vazgeçmesini hele anlamak bile istemiyorum.