şükela:  tümü | bugün
  • aynı zamanda kırmızı önlüklü anaokulu öğrencilerini de görmüş nesildir.
  • öğretmenler gününde hediye olarak maltepe sigarası almış nesildir.
  • sanirim 1983 ve oncesi nesildir.
  • okulun yarısının siyah yarısının mavi önlük giydiği dönemi görmüş efsane nesildir.
  • efsane mi kestane mi bilmiyorum ama kafalarinin hep 3 numara oldugu nesildir. ya koyun gibi kivir kivir gezerdik ya kafa 3 numara, way amk saci bile elde firt firt eden manuel makinayla keserlerdi, asil efsanelik orda bence. evet.
  • şanslıysa, yakacak birşeyler bulunmuşsa, tüten sobanın is kokusunu önlüğünde taşıyan nesildir. yokluk yıllarında, daha doğrusu halkın bir kısmına ''yok''luk yıllarında, bulanın tam bulduğu, bulamayanın hiç bulamadığı yıllarda, ülkenin karanlığını üzerinde taşımış nesildir.
  • bunun neyi efsane acaba diye düşündüren başlık.
  • yakaların kolalanması ve ütülenmesi stresini yaşamış nesildir.
  • efsane falan olmayan nesildir. zira ben de bu nesle dahilim ve benim dahil oldugum bir nesil efsane olamaz. siyah onluk - beyaz yakadan kurtulmamin uzerinden sadece 10 yil gecti.

50 yas ustu hocalarimla bir zamanlar ayni seyi giydigim icin gururluyum sldkdj
  • neden efsane nesil olduklarını kestiremeyenler olmuş bu neslin. ülkenin, ekonominin, imkanların şimdiyle benzet olduğu düşünülüyor sanırım. zor şartlarda, ilkokulu terk edip iş hayatına atılmış ve siyah önlük ile okula giden yaşıtlarının arasından sanayiye giden, okulu terketmemişse kitapları gazete kağıdı kaplı, önceki nesillerden alınma üste ufak-büyük gelen önlükle öğrenim çabasına girmiş nesildir. ha diyeceksiniz ki madem efsane bir nesil bu kadar , eğitim o yıllarda müthişti demek, yok sevgili okur, şimdikinden farkı yoktu. atatürkçüyümdür yanlış anlaşılmasın ama, koca bir ilkokul dönemi atatürk şöyle büyük, böyle büyüklerle, atatürk yurdumuzu düşmanlardan kurtardılarla geçti. uzatmayayım mevzu dağılıyor, o siyah önlüğü, gerçekten zor şartlarda giydiğinden efsane olan nesildir.