• yakınlarda keşfettiğim başarılı ve etkileyici bir alternatif/progresif rock grubu. pineapple thief ve porcupine tree gibi çeşitli progresif rock gruplarından etkilenmiş olan siyah tavşan çok sıkı da bir radiohead hayranıymış. isimlerinde ise lewis carroll'ın alice adventures in wonderland (bkz: alice in wonderland) romanından esinlenmiş olan grup ''siyah tavşan'' seçimlerini şu şekilde açıklamış;

''burada gündelikliğin zorluklarından masal diyarına bir beyaz tavşanın kılavuzluğu ile giden alice’in hikayesi yerine, insanları kurdukları masal diyarlarından çıkartıp hakikatle yüzleştirmeyi amaçlayan siyah bir tavşanın hikayesini anlatmayı seçtik.''...
    buradan röportajın devamını da okuyabilirsiniz; radyo hacettepe

en beğendiğim şarkıları ise şunlar oldu;
    --spotify--
    suçlu
    örümcekler
    99
    satürn

--youtube--
    suçlu
    örümcekler ep'si

merak edenler olursa instagram sayfaları da var.

debe editi:
    bulduğum bir röportajlarını daha eklemek istedim, 2020 tarihli olduğu için sonraki dönem çalışmalarını kapsamıyor ama kendilerinden, o dönemki işlerinden ve müziklerinden bahsettikleri detaylı bir sohbet;
    ''alice gerçekler diyarında: edebiyattan beslenen siyah tavşan''
    oggito.com
  • 99 isimli parçaya ölümüne tav oldum. çok amerikanvari özgün bir havaları var. orumcekler de nefis acikcasi.

basarilar dilerim.
  • örümcekler albümünden satürn isimli hoş parçalarıyla blade runner'ın kült final sahnesine selam çaktıklarını düşünmekteyim, değilse bile öyle düşünmek hoşuma gidiyor hehe. 'tüm bu anlar kaybolacak gözyaşlarım gibi yağmurda'
  • geleceği çok parlak bir rock grubu.

henüz pek kimseler dinlemezken söylemiş olayım, yıllar sonra bu başlığın altı oldukça kalabalık hale gelebilir :)

hiç adam şarkılarına aşık oldum. şu anki ruh halimi özetlemiş adeta.
  • bu grubu dinlemeye başladıktan kısa süre sonra sigaraya ve alkole sardım; haftanın 4 günü gecelerimi duşta ağlayarak geçiriyor, 2 günü google'da acısız intihar yollarını arıyor geri kalan 1 günde ise hayatın anlamsızlığından dem vuruyorum. ailem bana hamam böceğiymişim gibi davranmaya başladı, 8 yıllık birikimimin bitmesine 1-2 ay kaldı ve sevgilimden geçen hafta ayrıldım. her geçen gün karanlık beni daha çok kendisine çağırıyor, yarın şansımı bir kez daha denemek için alabildiğim kadar alkol alıp satmak üzere olduğum arabamla sahil şeridinde süreceğim.
    umarım ben tükenmeden biter.

tanım: yaşama sevincimi elimden alan grup.
  • normalde yeni türk alternatif rock gruplarından nefret ederim ama bu gruba farklı yaklaştım yeni çıkardıkları bir yağmur masalı adlı şarkının soundu beni etkiledi.
  • barış özcan sayesinde tanıdığım yeni grup, tek şarkısı değil albümü komple güzel adamların elinize sağlık.
  • (bkz: #96662469)

barış özcan'da el atmış. kaliteli bir enstrumental parça çıkartmışlar tebrikler.

tractatus 7.0
  • sahip oldukları sound'dan dolayı hep "post rock yapsalar ne güzel yakışır" diye düşünüyordum. son yayınladıkları tractatus 7.0 adlı teklileriyle de ne kadar haklı olduğumu görmüş olduk.

bu arada bu grubu 1-2 yıl önce radiohead cover'lari ile tanışmıştım. o günden bu güne çok kaliteli işler çıkardılar ve bu şarkıda barış özcan'ın da katkısıyla patlamalarini bekliyordum ve istiyorum. umarım hakettikleri yere ulaşırlar.
  • melody dream nickli yazar sağolsun, debe'ye giren entry sayesinde sonunda biraz haberdar olundu sanırım kendilerinden. leziz işler yapar bu elemanlar. desteklesenize ulan!

https://open.spotify.com/…buhq&utm_source=copy-link
hesabın var mı? giriş yap