şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün ilk defa bir facebook profilinde gördüğüm sembol.
 • manevi duyguların kabardıysa, milliyetçiliğini göstermek istiyorsan türk bayrağını koyarsın, yasını göstermek istiyorsan siyah kurdele koyarsın, profilini (ya da ne ise) karartırsın vs. türk bayrağını karartamazsın. hiçbir bayrağı karartamazsın. her bayrağın bir maneviyatı bir anlamı vardır öyle istediğin renge boyayamazsın. ben böyle saçmalık görmedim hayatımda. her nesilde daha bir şuursuzlukla emin adımlarla yol alıyoruz. kendince bir şeylere bir anlam katmak isteyenler önce açıp bir zahmet okusunlar türk bayrağının tarihçesi neymiş, bayrağın kuralı kanunu neymiş.
 • işgal yıllarında düzenlenen sultanahmet mitinginde halide edip adıvarın da aralarında bulunduğu konuşmacıların kullandığı kürsünün onüne asılan türk bayrakları siyah tülle örtülmüştü.

  geçmişinde de karanlık günler görmüştür.
 • siyah-beyaz bir kayıtta görülebilen türk bayrağı'dır..

  yoksa hangi kendini bilmez aklınca matem tutacağım diye "dalgalan sen de şafaklar gibi" hitabına mazhar o güzeller güzelinin rengine müdahale etmeyi düşünebilir..?

  yok, yok.. siyah beyaz kayıtandır o..
 • karakol cemiyeti'nde siyah türk bayrağı ve kuran üzerine el basarak yemin edilirmiş. http://www.stargazete.com/…tlarina-haber-443584.htm

  orada kullanılan türk bayrağının siyah olmasının sebebinin itilaf devletlerinin ve yunanistan'ın işgali olduğunu tahmin etmek zor değil.

  sultanahmet mitinginde de türk bayrağının siyah tülle örtülmesi ve ankara'da meclis kürsüsüne puşide-i siyah serilmesi de aynı bağlamda değerlendirilebilir.
 • 2007 dubai desert rock festivalinde ve global metal belgeselinde görülen türk metal dinleyicisinin sembolü haline gelmiş bayrak.

  metal müziğin rengi siyahtır. haliyle, bayrağı da siyahtır.
 • yoktur demekle olmaz efenim. kosovaya türk askerinin girişi sırasında, halkın sokaklara döküldüğü o günde gözüme çarpan bayraktır. bu vidyonun 9. saniyesin de görebilirsiniz kendisini.
 • almanya'da keyif süren köktendinci türk, tbmm'ye besmeleli dilekçe yazarak "bayrağımız korku vermesi için siyah renk olmalıdır" diye talepte bulunmuş. bu gerzekler "değiştirilmesi teklif dahi edilemez" ibaresinin neresini anlamıyorlar, heralde anadili arapça-almanca olunca türkçeyi unutmuş.

  kaynak: hurriyet
 • milliyeti reddeden cemaatçi zihniyetin son zırvası.

  türk olmanın, kendini türk hissetmenin ne demek olduğunu anlamadılar, anlayamayacaklar.

  bu kadarı anlaşılabilir de bu zihniyete koltuk değnekliğine soyunan türk milliyetçisi anlaşılamaz!