şükela:  tümü | bugün
 • oldukça merak, hayret uyandıran, sürükleyici bir polisiye/macera biraz da aşk sosu katılmış 1966 yapımı siyah beyaz türk filmi. başrollerinde hülya koçyiğit ve tugay toksöz oynuyor. yeşilçam'ın unutulmayan yüzlerinden süleyman turan, mine soley, diclehan baban, ali şen de rol alıyorlar. komiser rolündeki necdet çağlar'ın performansı da izlemeye değer.

  filmin sonlarına doğru düğüm çözülmeye başladığında komiserimiz esrarengiz olayları bir bir gün ışığına çıkarmak için anlatıyor. özellikle "şaşırtma taktiği" olarak uygulanan iki sigaranın uç uca eklenmesindeki esrarı anlatırken "bunu üç gün düşündüm de buldum" demesi bana çok ilginç geldi.
 • insandır.
 • türkiye'de sadece türkler mi yaşıyor olm? mal mısınız siz? kürt, ermeni, almanı, ingilizi, amerikalısı her ülkeden insan yaşıyor bu ülkede. ve yaşadığı ülkede bir şeyler iyi gitmiyorsa, bunlara tepki göstermek kadar da doğal hakkı var bu insanların.

  kadın türk değilmiş de, provokatörmüş de bok püsür. zaten size göre herkes provakatör, bir sizler doğru insan, iyilik meleğisiniz.

  insanların haklı direnişini görmüş ve destek vermiş bir kadın yalnızca.
 • bu kadının tırnağında kir kadar olabilsem kendimi şanslı hissedeceğim. güzel bir insandır. güzel ve cesur.

  bir de bana bak! sistemin sıçtığı bokum.
 • bu harekete yerlisi yabancısı aklı birazcık başında olan herkes bir şekilde destek vermedi mi zaten bu
  kadından onlardan biri olamaz mı?gayet tabi olabilir.

  bazıları yabancı ajan veya provakatör aramak yerine elinde karanfiln bulununan insanlara allah allah nidaları ile saldıran üniformalı kişilere baksın.

  eleştirdikleri çarşı grubu yerine kasımpaşa forması giyen eli sopalı faşistlere baksın.

  yaşadığı ülkede ki olaylara müdeahil olabilmek için sadece o ülke vatandaşından birisi olması gerektiğini düşündükten sonra kalkıp bir aynaya baksın ben insanmıyım diye.
 • maliye bakan'ının ingiliz vatandaşı olduğu türkiye'de turk olmadığı sorgulanan kadındır.
 • ülkenin eylemcileri bile ithal olunca insan üzülüyor tabi. fikirler ithal, eylemciler ithal :( bi de satrançta 8 tane taş vardı, neydi onlar? aklıma gelmedi bi türlü.

  kara çarşaflıyı tasvir cümlesi olabilir.