şükela:  tümü | bugün
268 entry daha
 • insan gördükçe bu konu hakkında yazmadan duramıyor.

  gerçekten de bu kadar salak mısınız lan siz? bırakın şunu da siyasete bağlamayı. tiksinmekten tiksindim lan sayenizde. beğeni almak için bir konu buldunuz ya, aynı bokları sıçıp duruyorsunuz.

  insanlar zaten intihar ediyordu (bırak şimdi "neden" ediyor olduğunu, konu bu değil). bazıları da arkada ailesini bırakacağı için edemiyordu. şimdi ise siyanür ile bu daha kolay bir hale geldi. kaç kere daha yazmak lazım lan anlamanız için. ne biçim bir zeka sorunuzun var, çözemediniz bir türlü.

  neymiş, "önce ekonomiyi düzeltsinler, önce şunu halletsinler..." imiş. lan düdük, bunu yapsınlar zaten ama millet siyanür bulup intiharı daha kolay hale getiriyor lan, aloo! mesela önce siyanürü yasaklasınlar, sonra ekonomiyi düzeltsinler, nasıl? bence güzel bir önlem olurdu bu. öyle senin diğer salaklardan duyup ezberlediğin gibi "başka yolla da intihar ederler" demekle bitmiyor iş. etmek isteyen ediyor zaten ama şimdi başkalarını da yanlarında götürüyorlar: haberi bile olmayanları. ölmeyi istemeyenleri. anladın?

  ayrıca, dediğin gibi olsun: ekonomi düzeldiii... hah, herkes mutlu. ama o da ne lan, bir adam siyanür içerek intihar etti! sebebi de sevdiği kadının başka birisi ile evleniyor olması. e ne oldu lan senin ekonomi? bunun ekonomi ile ne alakası var mesela? şimdi yasaklansın mı peki siyanür?

  (otomatik karşı görüş: adam fakirdi ve kadın zengin bir adam ile evlendi. önce ekonomi düzelsin.)

  ya da yine herkes mutlu, insanlar sokakta havaya para atıyor falan. ama bir kadın aldatıldığını öğreniyor. bir gün onu aldatan kocasına siyanür içiriyor.

  (otomatik karşı görüş: durumları kötüydü. kadın kendisine kıyafet ve makyaj malzemesi alamıyordu. sürekli ekmek ve makarna yediği için de kilo almıştı. ve adam karısını aldattı. lütfen, önce ekonomi.)

  bu konu artık önemli bir konu. şu an için silahtan daha tehlikeli (etkili ve kolay ulaşılabilir) bir yol keşfetti insanlar. hala siyaset üzerinden fikir üretiyorsunuz. biraz da farklı açıdan bakın.
 • sizin bakkalda siyanür mü satılıyor?
 • muhalefet etmek ya da iki üç tane hemfikir insandan takdir kazanmak için vicdanını yitirmemeli insan.

  "siyanür yasaklansın" veya "alım-satımı daha sıkı takipte olsun" fikri mantıksız bir fikir değil.
  gerçekten değil. adam uzun uzun açıklamış: (bkz: siyanür yasaklansın/@zibonaj)

  lakin bu fikir "bakın suç siyanürün" demek de değil. (bunu anlamayan geri zekalı; kasıtlı olarak anlamamazlıktan gelen ise net bir şekilde vicdansızdır.)

  intihara saygısı olan ve bunu yasaklamanın imkansız ve manasız olduğunu düşünen biriyim ama iş intihar ederken yanında aileni veya başka birilerini götürmekse o andan itibaren bunun adı cinayettir.

  söz konusu cinayete yol açan, kolaylaştıran veya bu cinayeti bir yolmuş gibi gösteren herkes de suça ortaktır. (hele ki olaydan habersiz olma ihtimali olan annenin ve intiharla alakası dahi olamayacak çocuğun ölüm haberini cinayet değil de toplu intihar gibi gösterenler.)

  ülkenin halini ve buna sebep olanları eleştirmeye çalışırken biraz kafanızı çalıştırın da 6 yaşındaki çocukların kanını siz de elinize, dilinize bulaştırmayın.
 • iki gün önce 16 yaşında bir genç, kuyumcukent’in çatısından atlayıp intihar etti ve medyada “düştü” denilerek haber yapıldı.siyanür veya türevi bir madde kullanmadan. şimdi bir binanın çatısına çıkmayı da mı yasaklasınlar?

  sorun siyanür değil. siyanür burada sadece bir araç. siyanür olmaz çatıdan atlarlar, o olmaz kendini asarlar, o da olmadı bileklerini keserler. sorun insanların umudunun tükenmesi. çünkü bir insan umutları öldümü intihar eder, siyanür var diye değil!
 • bu ülkede gelir dağılımı bozuk arkadaşlar. hiç vergi vermeden yaşayan bir güruh var. bir de bir evi kiraya vermiş onun bile vergisini veren namuslu insanlar var. diyeceksiniz ki, ödediğimiz vergiler nereye gidiyor? evet haklısınız?bu başka bir konu , önce vergi toplayalım, sonra hesap sorulur elbet. ama, tanıdığım bütün orta-küçük esnaf vergi kaçırıp, boyuna tarla ev alıyor, başkalarının üstüne. sonra da 5 kuruşum yok deyip, yeşil kart alıyorlar. hiç bir doktor fatura vermiyor, şahane vergi kaçırıyorlar, zaten sağlığımız da pek umurlarında değil, ölsek de nasılsa nüfus fazla.birçok işveren, kayıtdışı işçi çalıştırıp, düşük ücretler ödüyor.işsiz nüfus resmi istatistiklerin çok daha üstünde.özellikle de genç işsizler. bizi şimdiye kadar aile içi dayanışmalar ayakta tuttu , ama bu da bitti.insan, kendisini ve ailesini öldürecek kadar çaresiz bir hale geldiyse,hepimizin ama en başta siyaset yapanların oturup düşünmeleri ve çözüm üretmeleri gerekiyor.
 • intihar etseydim tek üzülen ben olurdum, bu kadar fazla yaşadığım için.
 • gotik bir dayatma gücü olduğunun fısıltıları bile duyuldu.
 • bakkalda siyanür mü satılıyor? nasıl yasaklansın?
 • eğer siyanür dediğiniz madde, bakkalda satılan bir zehir olsaydı sonuna kadar katılırdım bu öneriye. ancak siyanür altın, platin gibi soy metallerin üretiminde kullanılan en kolay çözücü madde (çözücü; kompleks yapıcı). tehlikeli maddeler sınıfına girer ve zaten satışı kontrollüdür.
  yasaklanması gereken bir şey varsa; reyting alacağız diye insanların neyle katliam yaptıklarını, bütün detaylarıyla anlatan haber bültenleridir.
  insanlara siyanürle intihar edilebileceğini falan anlatan dangalak haber bültenleri yasaklansın.
  siyanür, sanayide kullanılan, kullanılması gereken bir kimyasaldır. eğer birileri yasa dışı satış yapıyorsa, yasaklansın değil, yasaklar uygulansın demek gerekir.
  yaşanan olayların adı da toplu intihar değildir. katliamdır.
  toplu intihar gavur memleketlerinde yaşandığını duyduğumuz, kıyameti bekleyenlerin yaptığı şeydir. burada yaşanan ise bir canlı bomba saldırısı gibi kendiyle beraber herkesi öldürme durumudur.
  bu derece etkili bir zehre, sıradan insanların bile ulaşabilmesi elbette tartışılmalı ve araştırılmalıdır. ancak bu tartışmaları yapması gerekenler ana haber bültenlerindeki haberciler(!) değil, bunun kontrolünü yapması gereken kişilerdir.
 • siyanüru yasakla, köprüleri kaldır, denizleri kurut, ama şu insanlar bir neden intihar ediyor deme , 3 beş diye insan diye hesaba alma , bu olaylar gösteriyor ki insanlar çareyi ölümde aramaya başlamış artık , ne sessiz feryatlar kopuyor da , kimse duymuyor demek , vay halimize bizim , vay bizim insanlığımiza.
4 entry daha