• milliyetçi ortamlarda kim lan bunlar diye konuşulan topluluk. üyelerinden temasa geçtiklerim "henüz emekleme devresinde bir think-tank" diye tarif ettiler. iyi parti havzasında faaliyet göstereceği hissediliyor, en azından iyi partili kimi isimlerin aralarında olduğunu biliyoruz. bakalım ne çıkacak.

en azından manifestoları güzel: https://twitter.com/…lugu/status/938709923810168832
  • manifestolarını okudum, güzel şeyler vaad ediyorlar. çok ince noktalara dokunmuşlar. haklarında hayırlısı olsun.
  • (bkz: manifesto iyi olacak)

manifestoyu falan okumadım ama logo süper. kim yaptıysa eline sağlık. bayıldım.
  • aktroller denen şerefsiz grubu ile başa baş mücadele edebilecek bir topluluk gibi geliyor bana. gerçi bu aktroll denen orospu çocukları ile mertçe mücadele edilemez. onlarla, onların metodları ile mücadele etmek lazım. kendilerine tavsiyem biraz ahlaksız olmaları. ha olamayız derlerse de en azından oyle davranabilmeliler.
  • manifestodan anladığım kadarı ile iyi işler yapma peşindeler. nedir ne değildir zamanla göreceğiz. şimdilik sadece ''bismillah'' demişler anlaşılan.

https://twitter.com/…lugu/status/938709923810168832
  • timelineda denk geldim.
    rakı içen iyi giyimli adamlar takip ediyor
    #rez
  • apolitik yapım nedeniyle katılma düşüncesi içinde olmadığım topluluktur.

manifestoda okuduğuma göre ülkenin "ortalama iyi" vatandaşlarını temsil edeceklermiş.
    ortalama iyi denince benim aklıma gelen, vergisini ödeyen, açlık sınırının üstünde ancak bulunan, alacağını taksitle alan, güzel ahlaklı insanlar geliyor. ki bu insanlar hukuksuzluk etmeyen, çoluğunun çocuğunun geleceğini en başta gözeten, sindirilmiş denebilecek, devletin yükünü çeken insanlar. kısacası çok sesi çıkan insanlar değil. onlardan bi katılım olacağını sanmıyorum. zenginden zaten hayır gelmez, yancıları yanar dönerleri saymıyorum bile. işleri zor.
    umarim emellerine ulaşır, ülkeye hukuksal yollarla, provokasyona başvurmadan yarar sağlarlar.
  • manifestosunu okumanın bile insana iyi geldiği oluşum.

tabii siyaset, özellikle de bizdeki gibi seviyenin dibe vurduğu siyaset manifesto falan dinlemez, kirletir; ama yine de, bu ülkenin çok ihtiyacı olan bir şeye talip olmaları bile umut veriyor.
  • desteklediğim ve başarılar dilediğim oluşum. türk yurdu iyi olsun artık.
  • umarım başta söylediklerini sonda unutmazlar. böyle şeyleri okuyunca bile ümitleniyor insan
hesabın var mı? giriş yap