şükela:  tümü | bugün
 • kendisini sadece atatürk karşıtlığı ile tanımlayabilenlerin uydurmasıdır. zira, kendilerini ancak ve ancak karşıtlık üzerinden tanımlayabilmekte, bu sayede var olabilmektedirler. ortaya koyabilecekleri bir siyasetleri, vizyonları, hayalleri yoktur. kitlelerine sadece "biz tam tersini yapacağızzzzz, biz onları yok edeceğizzzzz" diyebilirler. zira, "daha iyisini yapacağız" demek, kendileri ile çelişmek olur çünkü haşa beyinlerini kullanmak zorunda kalırlar. bundan ise ödleri kopar çünkü o zaman kitleler sorgulamaya başlar adamı.

  kamu spotu: trolü ben besledim siz beslemeyin.
 • sözlükteki aktroller tarafından ortaya atılan yeni zırva. ne zaman bunların zoruna giden bir tanımlama yapılsa bunlara, tam tersini bulmak için götlerinden olmayan kavramlar uyduruyorlar.

  (bkz: siyasal islamcı)
  (bkz: aktroll)
  (bkz: çomar)
 • anlamsız. siyasi bir hareketi siyasal olmakla suçlamaya ne denir bilmiyorum.
 • kemalist de geç birader, herkes biliyor kemalizmle atatürkçülük arasındaki farkı. amacın başkaysa bilemem tabii.

  tanım: zırva.
 • az önce karşılaştığım "şey'. hangi gerzek ürettiyse şaşkın biçimde gülümsememe sebep oldu. lan siyasal atatürkçü ne demek? "ben atatürkçüyüm ama siyasi değilim." böyle bir şey yok ki, "atatürkçüyüm" sözü zaten siyasi bir tavırdır. sanırım siyasal islam söylemine karşıt bir şey üretmeye çalışıyorlar ve elbette her zamanki gibi götlerinden üretiyorlar.
 • ak troll'lerin yine uydurma bir tabiri. kendi pisliğinize bakın sonra böyle tanımlar yaparsınız, kudurmayın!
 • provoke amacli uydurulmus ama hedefindeki insanlarin tasimakta gurur duyacagi tanimlama. bu siyasal islamcilarda mizah veya kritik yetenegi yok farkindayiz ama sunu icat edip kullanmak icin insanin temel seviye mantiktan da yoksun olmasi lazim.
 • bu söylem aslında "evet biz islamı siyasallaştırıyoruz, kendi emellerimize göre evirip çeviriyoruz, bunun karşına bir anti kahraman yaratalım ki bizimki şirin gözüksün" demekten başka bir şey değildir.

  lan mal, atatürkçülük daha ilk gününden beri zaten siyasi bir fikir. ama senin eğip büktüğün islam bir din. ikisini sürekli karşılaştırmaya çalışmak hakikaten salaklık. ha sen salaksın da atatürkçü geçinenlerin hepsi çok mu zeki? malesef onların içinde de bu iki birbirinden çok farklı kavramı karşılaştırıp çarpıştıran en az senin kadar aptallar var.

  edit: ülkedeki talanın, hırsızlığın birinci dereceden sorumlusu bizzat sağ görüş ve siyasal islamcılardır. eğer bugün herhangi bir sol partinin yönettiği belediyede yolsuzluk olsun, o dakika medyanın %95'lik kısmı davul zurnayla koşup haberini yapar, o adama ülkeyi dar eder. peki aynı medya, devlet herhangi bir siyasal islamın yönettiği belediyenin değil haberini yapmak, burnunu kapıdan içeri sokabilir mi? ondan sonra vakıflara milyonlar, ne istediniz de vermedikler, sayaç bedelleri, dinozor maketler, fışkiyeyi kim kırdı...

  hani yalancıyı sevseler kucaktan inmezsiniz o derece.
 • mizah derken? bence bayağı komikler ))

  (bkz: https://images.app.goo.gl/fj8qqq2bw12eqwf18)

  siyasal atatürkçüler ya da diğer adıyla kemalistler;

  bu ülkenin sırtındaki kamburu, gençliğin beynini kemiren zehridir. 100 yıldır bitmeyen talanın, hırsızlığın ve soygunun en büyük sorumlusudur.

  internet gibi bir kaynak elinizin altında, araştırın, göreceksiniz.