şükela:  tümü | bugün soru sor
 • işlerine geldiği zaman müttefik dost amerika, işlerine gelmediği zaman dış mihraklar şeytan amerika.
 • çıkarcılık, takiyyecilik, tiranlık ve iki yüzlülüktür.
 • cemil çiçek'in itiraf ettiği gibi;

  ''bizim müslümanların ez az kullandığı yeri aklıdır '' diyerek siyasal islamcıların gerizekalı olduğunu açıkça belirterek noktayı koymuştur.
 • (bkz: #48283687)
 • (bkz: kibir)
 • 2 kategoriye göre ayrılır:

  1. sadece çıkar için siyasal islamcı olan, yarın öbür gün işine gelirse atatürk rözeti ile dolaşacak adamlar: kurnaz, çakal, fadılımsı, akgündüzvari olmaları.

  2. gerçekten inanmış olanlar, ayak halkı, devran dönerse başı dik her türlü kaderine katlanan: tam mal. top lel. ske sürülecek akılları olmaması.
 • siyasal islamci nedir? kur'ani ölcülere göre islami bir siyasi cizgi belirleyen kisidir.
  peki hangi islam? seyhler, ermisler, hocalar, hacilar tarafindan uydurulan, buram buram bedevi arap kültürü kokan, cahiliyeden farksiz, kadini asagilayan, basta iran ve suudi arabistan olmak üzere türkiyede de osmanli yüzünden türemis zihniyetin büyük cogunlugu dahil neredeyse tüm ortadoguda yasanan islam mi? kur'an mealini ve tefsirini dogru yapmayip, uydurulmus hadislerle geleneksel din anlayislarinin pompalandigi, anlayissiz, yobaz, dini cinsellik merkezli yasayan islam mi?
  yoksa hakiki islam olan, tüm israiliyattan, bidattan, hurafeden arindirilmis, kur'an'in bahsettigi bilimsel gercekleri merkezine alan, okumayi en önemli emirlerinden kilan, merhameti, cömertligi, tevazuyu, adaleti, faiz yememeyi, insanligi, kimseyi kimseden üstün tutmamayi, allah'la araya kimseyi koymamayi, ac olani anlamayi ve müskül vaziyette olana daima destek olmayi, allah'a kul olup hic kimseye köle olmamayi emredip, inanip inanmamayi dahi hür iradeye birakan islam mi?
  eger uydurulmus islam degil indirilimis islamsa bahsettigimiz islam, ne güzeldir islamci siyaset..
 • mustafa kemal'in sapka inkilabini butun siyasi tartislamalarda koz olarak kullanmalari,chp'nin aldigi yerleri surekli olarak kotulemeleri (bkz: izmir)(bkz: kadikoy)(bkz: eskisehir) ve daha bir suru zirva
 • fırsat verilse eminim buradaki bir çok kişi çok rahat bu konu hakkında ciltlerce sonu gelmeyecek kitabı yazabilir. çok bariz olan "ortak özellikler" bir çok kişi tarafından zaten belirtilmiş.
  en belirgin özellikleri olduğu düşündüğüm şey -hatta sigs (siyasal islamcılığa giriş sınavı) olsa aranacak ilk şart olan- "fikri var beyni yok" söz öbeğidir. bilal'e anlatır gibi anlattım, umarım anlaşılmıştır