şükela:  tümü | bugün
 • insan korkuyor lan.
 • benim bu. ama tamamen dışsal kaynaklı. yavv bıragın bu işi, fetö ağzıyla gonuşuyon, hainlik yapmayın vs. ezberlenmiş şeyleri söylediklerinde ''kızın/oğlun fetö yurtlarından çıkmıyordu'', 6 sene önceki paylaşımların duruyor fetö aşığıymışsın'' deyince delleniyorlar. sonra sağlı sollu laf çarpıyorum. ortam geriliyor. kalkıp vurmaya kalkarsa misliyle karşılık alacağını da bildiği için feci gerginlik oluyor.

  siyaset konuşurken asla savunmaya geçmem. o sınırı aşıp bir ithamda mı bulundu, anında ya öyle değilim demek yerine çok daha ağırlarıyla karşılık veririm. üstelik benimki iftira da değil. sonra ortamlarda diyorlar ki şakirtsavarla siyaset konuşulmuyor. konuşmayın ulan o zaman. sen karşıdakine her şeyi diyeceksin ama o sana en ufak laf söylediğinde ''onunla siyaset konuşulmaz'' cümlesini kuracaksın. zaten siyaset konuştuğumuz yok ki paso o iğrenç ağızlarından yayılan kalıp cümleleri duyuyoruz.
 • çünkü insanımız, içinde yoğun milliyetçi ve vatansever duygular barındırır. kim neyi savunuyor ise sırf bu duygular yüzündendir. bu durumdan dolayı kendi gibi düşünmeyen herkesi, vatan ve millet adına hassas olmamakla suçlayıp, bilinçaltında vatan haini olarak algılar. bu sorumsuzluğadır aslında hulk'a dönüşmesi. işin özünde herkes vatanını düşünüyor ama insanlar bunu fazla kişiselleştiriyor.
 • burada kullanılmak istenen kelime naif değil nahiftir büyük ihtimalle.

  nahif kelimesi ince, duygulu, hassas veya zayıf, cılız, çelimsiz anlamlarına gelir.

  naif kelimesi ise saf, deneyimsiz veya acemice yapılan anlamlarına gelir. güzel sanatlarla da ilgili iki anlamı vardır, onlar için tdk'ya başvurabilirsiniz.

  çok şükür bugün de (bilmiyorsanız) bir şey öğrendiniz.
 • nahif'tir o, hulk zaten bir nevi naif sayılır.
  (bkz: naif)(bkz: nahif)