şükela:  tümü | bugün
  • hepsinden, herkesten bıkmaktır. dünyanın siyasiler etrafında döndüğünü düşünen sosyal medyadan bıkmaktır. televizyonda bir siyasi gördüğünde kırmak isteyecek kadar bıkmaktır.

ülkeyi terk etmek isteyecek kadar bıkmaktır.
  • bir yerden sonra artık gına geldiği, insanın kusası geldiği içindir.
  • sabah öğlen akşam, bütün kanallarda bütün gazetelerde sidik yarışı...

kimse ülkenin eğitim durumuyla ilgilenmiyor. gençlerimiz hala bunalımda hala gelecekleri belirsiz.

kimse akdeniz ile ilgilenmiyor. saçma bir belediye yarışı yüzünden akdenizdeki çıkarlarımızı unutuyoruz, emperyalist canavarlar kol geziyor.

kimse ekonomiyle ilgilenmiyor ve kimse ekonominin bu durumundan yeterince rahatsız gözükmüyor. ve hayır dolar 6 dan 5.70 e düşünce düzelmiyor ekonomi

tanım:insanların yalanlarından, vaatlerinden, umut tacirliğinden ve din tüccarlığından bıkma durumudur
  • ülkenin siyaset dışında bir gündemi yok..tüm teknolojik gelişmeler, yatırımlar, atılımlar, dış politika, iç politika ve hemen hemen en basit bir konu bile siyaset ile ilintili , nereye el atarsan hangi konuyu açarsan iki cümlem sonra olay politikaya geliyor.. çünkü bizim ülke yönetim sistematiği ne yazık ki yok , kişiler/şahıslar ve onların uygulayıcıları var ..
  • malum partiden malum biri dün akşam bir kanala çıkmış ve aslında direkt geçerdim ama bir izliyim dedim insan tüm türkiyenin yüzüne baka baka yalan söylüyor ama nasıl yalanlar zaten 10 dk sonra değiştirdim kanalı.

bu benim çok kısa bir örneğim ama sikiyim kim kimi yiyorsa dediğim durumdur. umurumda bile değil.