şükela:  tümü | bugün
  • siyasi başlıklar açıp ya da siyasi başlıklara yazan yazarların sürekli olarak “o partiye üye değilim” , “bu partiyi savunmuyorum” demeleri iyice gözüme batmaya başladı.

arkadaş bir şeyi savunuyorsanız açık açık savunun söyleyin. kaypakça yanar döner olmanın bir anlamı yok. oturup paragraflarca övüyorsun övüyorsun sonra sonuna o partiye oy vermedim ya da kalkıp paragraflarca gömüyorsun sonuna o partiye hep oy veriyorum demek çok bir şey ifade etmiyor.

bir de sürekli bunu dile getiriyorsunuz o ayrı bir olay zaten. kim neyi fazla dile getiriyorsa emin olun onu yapıyordur.

not: üye olduğun ya da taraftarı olduğun partinin iyilerini kötülerini söylemekten bahsetmiyorum
  • iyi parti, chp, akp, hdp, sp savunun ama adam gibi argümanlar ve mantık çerçevesi dahilinde savunun.
    hangi siyasi görüşten olursa olsun yazılan entrylerin büyük bölümü fenerbahçeli rambo kiıvamında ve fanatikçe yazılıyor. yanlışlar örtbas edilmeye çalışılıyor, yalanlar saklanmaya çalışılıyor ve benzer konular yokmuş gibi davranılıyor. sizce de bu karşınızda ki insana salak muamelesi yapmak olmuyor mu?

bir partiyi savunmak ayıp veya suç değildir. toplum için en iyi faydayı sağlayacağını düşündüğünüz kişiyi sonuna kadar savunun. yeter fanatik şekilde ki partizanlık yapmayın.