şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çaylaklıktan ve akabinde şutlanmaktan dili yanmış yazardır.
  • sözlükte kariyer yapmak istiyorsa doğru yolda olan yazardır. bak bana, bir "çetenin" saldırısı sonucu yüzyıllardır karmam yok. ha sikimde mi, değil; söyleyeceğimden geri durdum mu, hayır.

ama bu yol zorludur genç! (hırıltılı bir ses ve uzaklara bakma)
  • yasadan tırsmayan sözlük yazarıdır. ayrıca benimdir.

neyinden korkayım yasanın. linç edilmekten daha çok korkuyorum. bununla ilgili çok güzel atasözleri, deyimler var ama insan kullanamıyor işte. sözlük kendini özgür bir platform zannediyor olsa gerek. insanlar siyasi görüşlerini söylediğinde aldıkları tepkiyi görüyoruz. özgürlüğümüzü elimizden almak isteyen insanlardan daha iyi olduğunu düşünmesin kimse. sevmediği düşünceleri okumaya katlanamadıkça, o insanlara da bir alan bırakması gerektiğini kabullenmedikçe tepemizdeki insanlardan tek farkınız sizin burada onların orada olmasıdır. sonra burada her telden insan var vb. naralar atılmasın. sözlükte bile çoğunluğun dediği oluyor, güzel ülkemde neden olmasın
  • "politikayla uğraşmayacak kadar akıllı olanlar aptallar tarafından yönetilmeyi kabul ederler" platon
    bir zaman sonra dayanamayıp siyasi yazmaya başlar insan delirmemek için.
  • bildiği konu ne olursa olsun paylaşmalı insan. ama bildiği bu önemli.
  • cia takip ediyordur diye düşünebilir.
  • saplantılıdır.
    çünkü kendini sınırlamak, bu yönde ya da tersi yönde tutum benimsemek, her şeyden önce kendi özgürlüğünü kısıtlamaktır.
    neden böyle bir tutum benimsendiği ortada.
    siyaset bu ülkede yozlaşmış, yozlaştırılmış bir kavram.
    oysa ortak bir yaşamı paylaşmanın kurallarını belirliyor siyaset.
    yani istesek de dışında kalamayacağımız bir kavram.
    doğrusu, bu yozlaştırmayı deşifre etmektir.
    kendi adıma, en çok siyaset yazmış olmama karşın, en beğenilen entrilerimin siyasi içerikli olmasından memnun değilim.
    ben kendi beğendiklerimin oylanmasını beklerdim.
    kısaca siyaset, bizde gereğinden çok konuşulduğu ve bundan dolayı değer aşınmasına uğradığı için sevilmiyor olsa da mecbur olduğumuz bir konu. onu gerçek yerine oturtmak da bizim sorumluluğumuz.
  • siyasetçi arkadaşlara sormak isterim.

1- oy kullandın mı?
    2- oyunu kullanırken cumhuriyetin kelime anlamını düşündün mü?
    3- oy verdiğin milletvekilini araştırdın mı?
    4- milletvekilini sen mi seçiyorsun yoksa parti başkanı mı?
    5- millet vekili adaylarını listelerde ilk sıralara sen mi koyuyorsun, parti başkanları mı?
    6- seçilen milletvekillerinin sana hizmet edeceğinden emin misin? sen olsan bir dahaki seçimde milletvekili olmak için halkı mı yalarsın, parti başkanını mı?
    7- sen kimi yalıyorsun?
    8- siyaseti bırakmayı düşünüyor musun? bence düşün, sen olmamışsın.
  • çaylakken uzak durduğum entrylerdir. hele bir bitsin bu çaylaklık "gör o zaman beni beni."
  • gönlümden sanat ve edebiyatla ilgili yazmak geçerken, yeryüzünün bu bölgesinde dünyaya geldiğimden midir nedir genel de hep siyasete dahil olan başlıklara yazarken buluyorum kendimi.
    her ne kadar -gerekli/gereksiz- tüm konuları siyasete dahil etmiş olsalar da,
    benim gibi çiçek-böcek insanının bile bu denli 'siyasi' başlığı mevcutsa vah ki ne vah!