şükela:  tümü | bugün
  • televole'nin en güzel köşesiydi. bugün -gerçekten!- tesadüf eseri yeniden gördüm. bugünkünün en iyi oyuncuları; her zaman olduğu gibi, erbakan ve son çıkışlarıyla ecevit'ti!
  • (bkz: televolenin televole olduğu zamanlar)

televole'de arkadan gelen sorulara, günün önde gelen siyasi simalarının konuşmalarından yapılan alıntılarla cevaplar verilerek hazırlanmış program... hemmen bir örnek kurgulayalım:

- sayın erbakan, x'in refah partisi meclis grubuna geçip, tbmm spor adına top koşturacağı söyleniyor...
    - hadi ordan
  • birinin kendi mahallesinden bile haberi yok, 40 yıl öncenin köy emek vs argümanlarıyla siyaset yapar, biri besmeleyle yapmadığı düzenbazlık kalmaz. estetik sanat edebiyat ne kendileri ne danışmanları zerre anlamaz. üniversitelisi de liselisi de ilkokul terk adamdan hallice anlıyor birbirimizi kandırmayalım, anlıyorum demekle nazım şiiri paylaşıp müze galeri gezmekle entellektüel olunmuyor. bütün bunların üzerine allah'ın bir işi mi, allah'ın gücüne gitmesin ama karikatür gibi tipler. kadınlarımız yunan başbakanına hayran, genç diye, nasıl bir yokluk ve umutsuzluksa artık. bakın yunan diyorum. 150 yıllık problemimiz adamlar.

ve bu adamlar bizi yurt dışında temsil edecek

how are you?
    yes

hey allahım ya....