şükela:  tümü | bugün
 • bence siyasilere ve güç sahiplerine küfür ve hakarette bulunabilmek serbest olmalıdır. üstelik de anayasal hak olarak tescil edilmelidir.
  hemen coşmayın, bi dinleyin:
  herifin seni bilfiil zikecek kadar gücü var. senin ise adama ancak bir sosyal medyada edebileceğin küfür kadar gücün var. adam onu bile senin elinden almanın peşinde. e sen nasıl vereceksin uğradığın o kadar haksızlığa tepkiyi?
  adam eşe dosta akrabaya dağıtıyor trilyonluk ihaleyi, sen asgari ücretle kuyumcudan fazla vergi ödüyorsun ama ses çıkarmak yok!
  adam çöküyor senin emeklilik tazminatına, sen hayat boyu kirada sürünmüşsün. bari emeklilikte kafayı sokacak bir evim olsun derdindeyken hayaller suya düşüyor ama sesin çıkmayacak!
  adam 15 tane uçak iki tane saray yaptırıyor şahsına, beğenmiyor yıkıp bir daha yaptırıyor, senin ev alabileceğin parayla çanta alıp karısının koluna takabiliyor. sen ay sonunda kredi kartının minimumunu nasıl ödeyeceğim diye takla attığın bir hayatla cebelleşiyorsun ama sesin çıkmayacak!
  yahu bu insanın içinde biriken o kadar basıncı atabileceği tek bir ventilasyon noktası bile bırakmazsan bu herif ne olur?
  yarın, baltayı meşaleyi kapıp sokağa fırlamaz mı?
  o yüzden küfür etmek anayasal hak olsun, serbest olsun.
  bu bir beka meselesidir. o derece yani...
 • bizde elin oğlu gibi sadece "fuck" olsa belki kabul edilebilir ama hayal gücümüz o kadar geniş ki bunun cılkı çıkıyor. o yüzden türkçe'de o iş zor çiçeğim.
 • bakın dünyada örnekleri de var. amerikan başkanına dümdüz gidebiliyor herifler açık açık, başlarına da bir şey gelmiyor.
  bizim demokrasimiz amerika'dan aşağıda mı? elbette değil!
  en baba demokrasiyi biz uygularız.
  o zaman hep beraber!
  dans!
 • zaten akp'li hariç diğer siyasetçilere serbest.
  ben chp ya da hdp'li siyasetçilere küfür edip de başına bişey gelen görmedim.