şükela:  tümü | bugün
 • yokmuş gibi davranınca bir sorun yok olmaz. ucuz popülizmi bırakın ve iş bulamayan, şiddete maruz kalan, ikinci sınıf insan muamelesi gören lgbt bireylere sahip çıkın. onlar da sizin vatandaşınız. sadece hdp'nin az da olsa sesi çıkıyor bu konuda. o da çok yetersiz. oy deposu yaratacak çoğunluk olmamaları onları insanca yaşamaktan alıkoyamaz. yeter artık.
 • lgbt sorunu diye bi şeyin olmamasından kaynaklanır.
  her saçma gruplaşmadan sorun ortaya çıkarmaya çalışan insanlar var ülkemizde. bir homoseksüelin toplumda bu özelliğinden dolayı gördüğü şiddet ile ramazan'da sigara içen adamın gördüğü şiddet aynıdır. ama bir grup insan adaleti herkese dağıtmak, suçluları adaletli bir şekilde cezalandırmak yerine bu gibi gruplara pozitif ayrımcılık isteyerek aslında olmayan bir problemi varmış gibi gösterir, oluşturmaya çalışır
 • kusura bakmayın ama ortada yüzlerce problem varken böyle birşeyi kim düşünebilir? zam almış başını gidiyor, yolsuzluk, rüşvet etrafı sarmış, torpil ile dönmeyen iş kalmamış, dış politikada herkese düşman olmuşsun, dolar, euro uçmuş, benzin fiyatları almış başını gitmiş, ekonomi diye birşey kalmamış sen lgbt diyorsun. biraz mantıklı konuşun ya.

  normal vatandaşlar hukuk önünde eşit şartlarda yaşayabiliyor mu? insan olarak yaşayamadığımız aşikar.
 • kusura bakmayın ama...
 • örnek vermek gerekirse ortadaki yüzlerce problemden biriydi müftülere resmi nikah kıydırma yasası tasası.

  ülkedeki her soruna probleme birilerinin eğilmesi gerekir. insan hakları diyoruz ya hani. doğru bir önerme.

  edit: duzeltme
 • trans kadın ve erkekler sigortalı olmalarına rağmen ameliyat olamıyor, ömür boyu kullanması gereken hormon ilaçlarına erişemiyor ki transgender bir hastalık sınıfındadır ve diğer tüm vatandaşlar gibi sağlık hizmeti erişim hakkına rağmen erişememektedir.
  özellikle trans kadınlar neredeyse hiçbir iş imkanına ulaşamıyor gerekli donanımı olsada kamuda çalışamıyor fuhuşa itiliyorlar.
  kendilerine ev kiralanlanmıyor kiralananlar da fahiş fiyata veriliyor. polis tarafından keyfi uygulamalarla psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalabiliyor. yargıyı geçtim kadın hakları savunucuları tarafından bile savunulmuyor.
  bunun dışında burada tüm yazılan diğer insanların sorunları ayrıca çekilen sıkıntılardır.
 • sebebi çok basittir getireceği oy, götüreceğinden çok çok azdır. büyük cesaret ister.

  hdp kısmen yaptı akepe güneydoğuda bunlar eşcinselleri sapıkları savunuyor diye eleştirildiler.

  ülkede siyaset akepenin milletin kafasına kazıdığı şekilde seçim kazanmak için yapılıyor. oysa ki siyaset insana bir şey kazandırmak için yapılmalı.