şükela:  tümü | bugün
  • insanın içinde bir iğrenti ve sinir patlaması yaşamasına neden olan durum.

ben adama menü getirebilir misiniz derken siparişin nedir diye sormak nedir ulan?

babamın oğlu mu ki bana sen diye hitap ediyor? tut ki kardeşim olsun ve hatta aynı ananın karnında aynı süreyi birlikte geçirmiş ikiz olalım ne fark eder? ben orada müşteri olarak bulunduğum sürece aramızdaki ilişki yalnızca iş ilişkisi. süregelen iş ilişkisi arkadaşlığa dönebilir, o zaman siz, sen olabilir ama onun da uygun olduğu durum var olmadığı durum var.

bu ille garson olmak zorunda değil, kasiyer de olabilir, bankada veznedar da taksici de... iş ilişkisi boyunca siz ve bizdir.

edit: düşündükçe sinirim kalkıyor, taş gibi kızı bana iş saatleri içinde yürüyor diye uzun süre sallamadım.

ha bir de ilk başta beni yaşça kendinden küçük sandığından ve ondan küçük olmam reşit olmamam anlamına geldiğinden içimde ciddi fırtınalar kopuyordu.
  • tek meslek grubu ile sınırlamanın doğru olamayacağı önermedir. siz hitabında bulunulan herkesin aynı üslup ile cevap vermesi en münasip olanıdır.
  • olması gerekendir.

ikili ilişkide bir tarafın diğerini ezmesi şarttır. garsona “pardon rica etsem menüyü getirebilir misiniz acaba?” denmez. sen gitmişsin “gel beni ez abi” demişsin, gelip burada ağlama. “koçum getir bakalım menüyü” diyeceksin.