• recep tayyip erdoğan'ın davostaki panelde israil cumhurbaşkanına sarfettiği çarpıcı söz. hiç de diplomatik olmayan bu söz, dinleyen herkesi dumura uğratmıştır.

zamanın ötesinden edit: sevgili recep tayyip erdoğan fanları, başbakana en ufak bir hakaret ya da alçaltıcı ifade içermeyen, sadece durum tespiti yapan bu entry'i kötülediğinize göre, kendisinin olaylı panel sonrası yapılan basın toplantısında sarfettiği "ben ona demedim, moderatöre dedim, bık bık bık.." mealli sözlerini o kafalarınızda nereye koyacaksınız? bunu çok merak ediyorum. başbakan bu sözü söylemedi mi? ya da bu sözleri söylerken kullandığı dil çok diplomatik bir dil miydi? dinleyenler -eminim ki siz kötüleyenler de dahil- dumura uğramadı mı? neyini kötülüyorsunuz? takım tutar gibi siyasi parti ve lider tutmaya devam edin siz, aferin.
  • bu söz davos'ta bir devlete söylenmiştir,
    polis devletin kolluk kuvvetidir. yani kolluk kuvvetlerin adam öldürüyorsa sana da söylenebilir...
    asker devletin kolluk kuvvetidir. askerlerin terörist diye çocuk öldürüyorsa sana da söylenebilir...

bu söz davos'ta tevrat referans alınarak bir dinin yobazlarına söylenmiştir.
    madımak, maraş, sivas din adına yapılmıştır, yani senin dininde de varsa böyle olaylar sana da söylenebilir...

referanssız örneklermiş! açın biraz yakın tarih okuyun. orada bulacaksınız aradığınız referansları.
  • ne olursa olsun bir basbakana soylenmez.

hmmm...
  • ajitasyonun allahı, arabeskin kralı, kendini günahkâra ilk taşı atmaya muktedir gören günahsızın (!) ibretlik trajikomedisi.

bakalım kaç saniyede uçacağım zamanın ötesine, o başka bir şey. ama bu beni haksız kılmaz.

ulan binlerce adam nasıl öldü senin ülkende? o kadar delikanlıysan eğer, çık babalar gibi de ki "evet kardeşim engin çeber'i benim polisim kasten öldürmüştür, evet faili meçhul kapanan dosyalarda parmağım var, evet madımak'ın altında kebapçı açılması beni hiç rahatsız etmiyor, evet 'öldürmekten hoşlanacağım' diyen bir bakan var benim kabinemde, evet 'halk elbet kendini savunacaktır' deyip milleti sokağa dökecek şeyler söyleyen bi adamım ben, hrant'ı öldüreni halk kahramanı yaparlar benim ülkemde, he bak bi de önder babat diye bi çocuk vardı yorgun mermi ayağına bi güzel örttük onun üstünü valla mis gibi oldu, böyle de kral bi adamım işte" de sen önce bir.

israil'in savunulacak bir tarafı yok, ama bu bizim başbakandan daha delikanlı bi tavrı olduğu da kesin. "sevmiyorum abi ben bu müslümanları, öldüreyim en iyisi..." diyen hastalıklı ve mide bulandırıcı zihniyetini açıktan sergiliyor adam. bizimki, kuyucu murat'ınki gibi bi katliam bugün bir daha yaşansa "münferit" diyecek. hadi ordan. münferitmiş.

önce dinden başladı,sonra işte kömür mömür olayına girdi, daha sonra kürtçe konuştu televizyonlarda, tam "ulan onu da yaptık bunu da yaptık şimdi napsak..." derken şu gazze hızır yetişti imdadına bizimkinin. yoksa neyi ajite edecekti, kalırdı öyle allah muhafaza...

yahu israil alemsin. bari yerel seçimlerden sonra yapsaydın ne yapacaktıysan, 4 ay duramadın mı. şimdi yine gider buna oy verir yalnız ve güzel ülkemin ampul insanları.

düşündükçe midem kalkıyor.

delikanlı tavırmış. peh. sen bu ülkeyi temsil ve ilzama yetkili biri olarak nasıl bu kadar "kendi başına" hareket edersin, kendi tavrının bana izafe edilecek olması seni nasıl durup da bir düşünmeye sevk etmez, bir devletin yürütmesinin tepelerinde olmak, sana yürütmenin tek adamı olduğunu nasıl düşündürür? bu nasıl bir kayıtsızlıktır?

başbakanı atatürk'le kıyaslayan kendini bilmezler var.

atatürk put değildir, fetiş değildir, "ne ettiyse doğrudur" kabulüyle yaklaşılacak biri değildir.
    ama atatürk bir halkı kurtarıp bir devleti yoktan var etmiştir.
    bu ise, olan halkı önce bölüp dağıtıp sonra yine olan devleti yok edecek, az kaldı.

inanamıyorum insanlara ya.
  • diplomatik konuşma zırvalarını bir kenara bırakırsak; babalar gibi bir ayardır. anlaşılan dilden konuşmaktır..
  • gotumuzu tirmalar mi diye ezik ezik dusunmeyi birakirsak, tirmalanmaktan kurtuluruz. bugune kadarki diplomatik soylemler gotumuzu tirmalamadi mi? kanaatimce ataturk ve tayfasi cumhuriyeti kurma ve gelistirme surecinde sunu desek gotumuze girer mi, soyle yapsak gotumuzu tirmalar mi diye dusunmedikleri, aksine onurlu, basi dik bir tutum icerisinde olduklari icin biz su anda eksisozluk te boyle futursuzca yorum yapabiliyoruz.
  • bir şeyi iyi bilmek onu "her şekilde" bilmek ile ilgili ise eğer:

"bir anneyi tam üç kez nasıl öldürürsünüz?
    -çocuğunu öldürürsünüz!
    -cenazesine saldırırsınız!
    -katilini serbest bırakırsınız!" -muharrem ince

evet birileri öldürmeyi çok iyi biliyor.
  • -bu sebepten tüm silahlarımızı sizden temin ediyoruz..
  • belli ki iyi posta koymak icin soylenmis, ancak israille turkiye arasindaki milyar dolarlik silah antlasmalari goz onunde bulunduruldugunda, ve hatta bunlardan sonuncusunun, 167 milyon dolarlik silah alimi antlasmasinin, gazze saldirilarindan hemen bir gun once imzalanmis ve de saldirilara tepki olarak hukumetce iptal edilmemis oldugu dusunuldugunde, nereden bakarsan bak diplomatik bir tutarsizlik ve celiski iceren cumle. ulke olarak sen kendi silahini kendin uretemiyorsan eger, koydugun posta da lafta kaliyor, icraatlarin ile basbakaninin soyledikleri de boyle celisiyor iste.

-siz oldurmeyi cok iyi bilirsiniz.
    - ...
    -o yuzden sizden aliyoruz silahlari. *
hesabın var mı? giriş yap