şükela:  tümü | bugün
  • evet beyler, malumunuz bir kadına el kaldırma konusunda daha da artan şiddette -haklı olarak- olmaması gerektiği direktiflerinin gözümüze gözümüze sokulduğu bir zamanda yaşıyoruz. şahsım adına hayatım boyunca küçüklüğümde çok küçüklüğümde olanları saymazsak kendimi bildim bileli kadınlara el kaldırmışlığım yok,büyük konuşmaktan nefret ediyorum ama olamaz da olmamalı. ben bu şekilde yetiştirildim ve bunu doğruluğuna da inanıyorum ama velev ki bir kadınla yaşadığınız bir tartışma ve siz haklı olduğunuz halde ya da siz haklı olmasanız bile herhangi bir hakaret ve fiziksel tahrikte bulunmamanıza rağmen bir kadın size vurmaya çalışsa ya da vursa bir erkek olarak ne yaparsınız ?

bunu soruyorum çünkü bu sorunun tersini sorsam yani hanımefendilere sorsam yüzde 99'u hiç düşunmeden "onun ağzına sıçarım o kim oluyor ki bana vuruyor" şeklinde çıkışacağına eminim. çünkü medyada erkek şiddeti konusunda bir sınırlama yok. çünkü kadın şiddetinden ölen erkek ile erkek şiddetinden ölen kadın sayısı oranlanırsa ortada epey büyük bir fark olacaktır kadın cinayetleri sayısı bakımından. peki bu yüzden erkek cinsine her türlü muamele meşru hale mi geliyor ?? kadınların dizilerde ya da filmlerde özellikle son zamanlarda bir erkek tokatlaması gayet sıradan bir durumken bir erkeğin kadın tokatladığına rastlayanınız var mı ?? mutlaka tek tük vardır ama böyle birşey ortaya çıktığında oluşan tepkiler nelerdir peki ?? neden aynı tepkiyi bir erkeğin kadın tarafından tokatlanmasında da göstermiyorlar,gerçekten garip. şiddet sadece tek bir cinsin maruz kalmaması gereken bir konu mu ?? bu ülkede mor çatı erkekleri diye bir kavram var. konuşulmadığı için mi herşey erkeğe müstehak?

her neyse bu sosyolojik bir konu,üzerinde tartışılabilir ama ben yine soruma dönecek olursam siz ne yapardınız,ne yapılmalı ?? bakın buradaki tokatı tek bir atımlık olarak düşünmeyin baya baya karşınızda sizi dövmek isteyen birisi varmış gibi hayal edin, ne yapardınız ??

edit : bu başlık vesilesiyle konuyla alakalı olmasa da hassas olmamız gereken bir konuda çaylak bir arkadaşımızın gönderdiği mesaj;

diyarbakır belediyesi bünyesinde ki hayvan barınağın da kısırlaştırma adı altın da katliam var. her ne kadar belediye olayı kapatıp-örtbas girişimi yolunu denese de gerçekler ortada.
    bu linkten detaylı olarak bakabilirsinizlink
  • bayağı bayağı karşınızda sizi dövmek isteyen bir kadın olsa bile oradan uzaklaşılması gerekir en fazla eli kolu tutulur vurmaması için şiddet çözüm değil. haksız olsa dahi o kadına vurarak haklı konumuna getirmemek için uzaklaşacaksın o kadından. olmadı yardım edin komşular adam dövüyolar diyin nolcak sanki.
  • siz de ona vurun. ama kadınlar size vurmadan vuruyorsunuz. öküzlük burada.
  • gecen sevgilimle yasadigim sorunsal. sag koluma vura vura imanimi gevretti ama ben de bos durmadim tabi, bacagini eline verdim.
  • muhatap olduğunuz cisimden uzaklaşın çünkü kadın olma ihtimali çok düşük.
  • bundan yaklaşık 10 küsür sene önce o zamanki sevgilim bana sokakta bana saldırdı. kız uzun neredeyse 1.80 zaten ayağında cat botlar var ve güçlü kuvvetli bayağı fit bir kız. tüm gücüyle sağlam da vuruyordu (ve tekme atıyordu) sağolsun. elini kolunu tutup durdurmaya çalıştım ama ben bunu yaptıkça sokakta insanlar bakıyordu. sanıyorlardı ki ben saldırdım kıza. halbuki ben aynı şekilde cevap versem birkaç ay hastaneden çıkamaz ama bunu yapamayacağıma güvendiği için yaptı zaten bunları. hayatımdaki en unutulmaz, en berbat günlerden biriydi. tabii ki o günden sonra bir daha görüşmedim onunla 2.5 yıllık ilişki de çat diye bitti.

şiddetin cinsiyeti yoktur dostlar. her türlüsü kötüdür.

edit: tekme detayını unutmuşum. o yüzden cat botlar önemli.
  • metrodan inerken onun binmesine öncelik vermediğim için omzuma vuran kadını güvenlik aracılığıyla metrodaki polis noktasına aldırdım. yanındaki adam (eşi veya sevgilisi) benden uzun süre özür diledi kadın adına, onun haline üzülüp şikayet etmekten vazgeçtim.

bence kesinlikle fiziki şiddetle karşılık verilmemeli, mümkünse şikayet edilmeli.
  • misliyle karşılık vermek. kadını erkeği yok. kimse bana vuramaz.

ekleme: bazı meriçler "ne olursa olsun asla kadına vurulmaz" demiş. bekara karı boşamak kolay tabii. sana bi iftira atsın suçsuz yere bi 25 yıl hapis yat, çıktıktan sonra o kadına vurur musun yoksa öldürür müsün o zaman konuşalım bu konuyu. ne olursa olsun lafını hafife almayın.

ekleme 2: bi bana saldıran hayvana bir de çocuğa şiddet ile karşılık vermem. sebebini tahmin edersiniz.
  • karşılık verim ve verin. her türlü pozitif ayrımcılığa karşıyım. birisi sırf amlı diye beni dövebileceğini düşünüyorsa deli olmalı.

şiddet şiddeti doğurur birine vuracaksanız karşılığını alırsınız.
  • mazoşistseniz tadından yenmez. vur bana kırbaçla beni topuklularla ez beni ısır beni vb gibi zaman zaman haykirislarla zaman zaman fisiltilarla devam eder. bir benzeri için (bkz: secretary) tabi ki film olanı.