• "ben buraların eskisiyim, burada dakikada 200 dil darbemle tanınırım, sizi hiç yaladığımı hatırlamıyorum, muhabbeti koyarsak emdirmeyi de düşünüyorum" demenin kibarcası. (bkz: erkeklerin aslında demek istedikleri)
  • "ben burada çok kaşarlandım, vermediğim kimse yok, size verdiğimi hiç hatırlamıyorum, biraz muhhabeti koyulaştırırsak belki benim hesabımı da ödersiniz" demenin kibarcası. (bkz: kadınların aslında demek istedikleri)
  • [ilgili]
    -sizi buralarda ilk kez goruyorum.
    -ilk kez geliyorum. eheh.. (hemen farkettin demek.. teni gidi teniii)

[ilgisiz]
    -sizi buralarda ilk kez goruyorum.
    -ben seni hala goremiyorum.(siktir git, canimla ugrasiyom zaten)
  • anlamsiz insanlardan gelince bu tepki cildirtiyor. alti yedi aydir gidersiniz oraya adami bi kere gormezsiniz ama amcam buralar benim edasiyla savrulur etrafta "siz yenisiniz galiba sizi buralarda ilk kez goruyorum der ama sonradan ogrenirsiniz ki kendisi daha cok ortamin bos konusanidir.
  • merakli melahat'larin yaklasma bahanesi.
  • az sonra diri diri gomulecek birine soylenen bi soz de olabilir.` : ayy bakamicaam`

(bkz: oxygen)
  • yaklasik on ay boyunca ayni projede calistigim is arkadasim tarafindan soylenen soz, ben de kendisine hani su maliyet hesaplarini gec gonderdiginiz, arazi hesaplarini yanlis yolladiginiz icin ayni gunde dort defa projeyi degistiren insanim dedim. ben sizi o projeden aldiklarini dusunuyordum dedi. cok sasirdim, ben santiyedeyim genelde ondan gormuyosunuzdur dedim, o projeden kimi alacaklarmis var mi oyle bisey diye sordum, daha sık goruselim dedi, ibne. hem ilk defa goruyor, hem ofiste herseye hakim gerizekali bir city insani.
hesabın var mı? giriş yap