şükela:  tümü | bugün
  • ne güzeldir o sevmek.

(bkz: bahadır cüneyt yalçın)
  • hayat felsefem benim bu amına koyayım. sevmek ne kelime, sevgi sözcüğünü türkçe'ye kazandıran tdk personeli benim yaşadığım şeyi görse, "abi siktir et sevgiyi, sen bul bi isim onu kullanalım bundan sonra" der.

benim oldu mu peki sevdiğim şey? 1.5 sene yanımdaydı aslında, benim sandım. bilim insanlarına çağrımdır; yıl olmuş 2018 lan, hala bi zihin okuma makinesi yapamadınız!
    gerçi o makine olsa, 1.5 sene değil, 1.5 dakika dururdu yanımda. yüzsüzüm tamam ama, beni zerre sevmeyen kadının yanında da 1.5 dakika durmam lan. uzaktan severim şimdiki gibi.
    o niye 1.5 sene benimleydi derseniz, zerre fikrim yok lan.

şimdi ise zaten yanımdayken bile benim olmayan, artık başka bi adamın kollarında olan bi kadını, aynı kadını seviyorum. o adamı seviyor mu bilmiyorum, o adam o'nu seviyor mu, onu da bilmiyorum.
    bilmek de istemiyorum aslında, görmek de. sadece bundan 20 yıl sonra, bir şekilde o'nun yanında olup, bugünler için o'na sövmek istiyorum.

iki tur sevişip, iki kahve içip "seviyorum" demeyin bana o yüzden. saksı değilim lan ben.
  • imkansıza yakındır. çünkü bir şeyi, birini en kötü "sizin olma ihtimali" üzerinden seversiniz. bilmediğiniz sulara kendinizi bırakamazsınız.
  • (bkz: loser)
  • sizin olmayan birşeyin sizin olma ihtimalini seversiniz aslında. o hiç sevmeyecek dahi olsa sizin beyninizde sizi sevebileceği ihtimali hiç bir zaman çıkmayacaktır onun kendi kendine sizde nefret oluşturacağı bir hareket konuşma vs olmadıkça o sevgi siz ebediyete ulaşana kadar devam edecektir.
    edit; kendi durumum özetlenmiştir.
  • sevdiğimiz hiçbir şey bize ait olmadığı için sürekli yaptığımız eylem.