şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "kılıç nasıl kullanılır, çeşitli kılıç tasarımları hangi amaçlarla yapılmıştır, farklı tasarlanmış (kıvrımlı, tek kenarlı, ucu sivri vb.) kılıçlar nasıl özellikler taşır, oyunlarda kullanılan kılıçlar ve dövüş teknikleri ne kadar verimli kullanılabilir?" gibi pek çok soruya cevap veren, videolarında genellikle ortaçağ silahlarını inceleyen norveç doğumlu youtuber.

  youtube kanalı

  fantastik kılıç tasarımları üzerine bir videosu

  tek vuruşta öldürme üzerine bir videosu

  sahip olduğu silahların listesi
 • aslında sadece kılıçları ve eski teknikleri incelemiyor. epey geniş bir alanda bilgi sunabilecek kapasitede bir kimse. ateşli silahlar hakkında bildikleri de azımsanacak seviyede değil. epey de keyifli bir anlatımı var. son haftalarda bi trafik kazasında epey beter yaralanmıştı ama sanırım iyileşiyor. video çekmekten de geri kalmıyor.
 • eski kılıç, mızrak türleri vs. hakkında en gerçekçi ve sağlam bilgiler içeren youtube kanallarından birisi. anladığım kadarıyla çekiç ve baltalar en iyi silahlar oluyor.
 • bugün keşfettiğim ve ilgimi çeken youtube kanalı. sade ve anlaşılır bir ingilizceyle bilale anlatır gibi tarihi kılıçlar, bıçaklar, kalkanlar, zırhlar, yaylar hakkında bilgiler veriyor. bunun dışında ateşli silahlara da yer veriyor ama onlar da tarihi silahlar. düellolarla ilgili videolar da yapıyor. şu kılıç nasıl kullanılır, kalkan nasıl kullanılır gibi.

  bunların yanında film ve dizilerdeki düello sahnelerini, oyunlardaki silahları vs. gerçekçilik açısından yorumluyor.

  kısacası tarihi savaş aletleriyle ilgili geniş bir içerik bulabileceğiniz eğlenceli bir kanal.