şükela:  tümü | bugün
 • etraftakileri, ilgilenenleri şaşırtacak şekilde abes ve beklenmedik olan... ani oluşmuş, şok... meselağ;

  "tamer şahin'in aynı zamanda gülriz sururi olması..."
 • girdiği entry'ler ve seçtiği nick arasında ciddi parallelikler bulunan yeni bir suser.bu performansıyla devam ederse pek eskimeyecek suser.
 • eski sözlük yazarlarına karşı tek başına bir savaş açmış ve gizliden gizliye yürütmekte olan bir yazarmış bu skandal, ben az önce kendisini aratınca bunu gördüm.

  (bkz: havanda su dövmek)
  (bkz: yapma canım yapma arkadaşım)
 • bu çağ için olumlu kullanılacak tek kelime.. çünkü tarihsellik anlayışı değişti
 • zemfira'nın oldukça güzel bir şarkısı, ilk sözü ile bana obsesion'u hatırlatmakta
 • günümüzde genelde cinsel içerikli olarak önümüze gelen olgu.

  yani ben tanıyorsam, sen tanıyorsan, bizden başka en az n kişi tanıyorsa ve o tanınan insan bir şekilde toplum tarafından sevişmesi hoş karşılanmayan biriyle sevişiyorsa skandaldır.

  en basit ve herkesin aşina olduğu örnek bill clinton ve monica lewinsky skandalıdır. oysa 100 yıl önce krallar padişahlar kimleri düdüklüyordu* da "adam kral, tabi düdükleyecek lan" deniyordu. sanıyorum demokrasi böyle bir şey işte, oy verdiğimiz kişi bizi temsil ederek sevişiyor birileriyle çünkü.

  başka bir örnek ise bir şarkıcı/sporcu ayarında ünlü, eşini başka tanınmış biriyle aldatmıştır. "skandal! skandal! skandal!" şeklinde büyük fontlarla ekranlarımıza gelir. benim için ha günlük yaşamında müzikle uğraşarak para kazanan biri aldatmıştır, ha köşedeki bakkal amca. bakkal amcayı herkes tanımadığı için günlük boş diyaloglara malzeme olamaz o açıdan skandal değildir, diğeri skandalın şahıdır.

  gerçek bir skandal örneği verip, bu entry'i postmodern tandansından kurtarmak gerekirse; bir ülkenin başka bir ülke topraklarına eften püften sebepler göstererek girmesi ve sivilleri katletmesi skandal olmalıdır. ancak bu da yalnızca günlük yaşamımızın bir parçasıdır, ünlü birileri her gün eşlerini aldatmaz, ancak her gün dünyanın başka bir yerinde siviller katledilir.
 • eniştemin açıkta bekleyen gemilerine yazdığım şiyirdir:
  "kaç ton?
  kaç ton...
  kaç ton!"
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • serkan ölmez* mert köksal* ertuğ azeloğlu* burçin ak* ekibinden oluşan ankaralı rock müzik grubu. mart 2009'da yaptıkları demo kayıtları http://www.myspace.com/skandal adresinden dinlenebilir. piyasada çok fazla türkçe rock grubu olmasına rağmen özgün bir tad yakalayabilmeleri bana göre grubun en önemli başarısı.
  ayrıca: http://www.facebook.com/…/group.php?gid=67302133821