• bon iver'ın ilk entrysi olduğumdan sahipleneceğimi, bon iver dendiğinde akla ben gelmek istediğimi daha evvel söylemiştim. işte sözümü tutuyorum ve karşınızda çok beğeneceğinizi umduğum bir bon iver şarkısıyla çıkıyorum. bu şarkıyı sevince diyeceksiniz ki, otis olmasa belki bu şarkıyı bilmeyecek, bu kadar özel hissetmeyecektik. dinlerken beni hatırlayacağınız ve bana da hak ettiğim övgüyü vereceğiniz bu şarkının sözleri şöyle:

come on skinny love just last the year
    pour a little salt we were never here
    my, my, my, my, my, my, my, my
    staring at the sink of blood and crushed veneer

i tell my love to wreck it all
    cut out all the ropes and let me fall
    right in the moment this order's tall

i told you to be patient
    i told you to be fine
    i told you to be balanced
    i told you to be kind
    in the morning i'll be with you
    but it will be a different "kind"
    i'll be holding all the tickets
    and you'll be owning all the fines

come on skinny love what happened here
    suckle on the hope in lite brassiere
    sullen load is full; so slow on the split

i told you to be patient
    i told you to be fine
    i told you to be balanced
    i told you to be kind
    now all your love is wasted?
    then who the hell was i?
    now i'm breaking at the britches
    and at the end of all your lines

who will love you?
    who will fight?
    who will fall far behind?

---

şarkının özeti: bu çoçuk çok sevmiş, bu kız da buna demiş ki, sen sevdin ama benim istediyim gibi değilç nasıl demiş çocuk yani nasıl sevdim de olmadı? işte olmadı, olduramadın demiş. e demiş yani sana da aşk beyendiremiyoruz. o da valla öyle bu işler böyle demiş. o da demiş ki valla ben seveceyim kadar severim, kimsede böyle sevmez valla demiş. kız da tok müşteri. olsun falan. iyi, çocuk da son bi iki kıtır daha atıyor, şarkı bitiyor.

(bkz: tavır olur indie lerin aşkı)
  • chuck'in 2. sezon 3. bölümünde duyulmu$tur. duydum.
  • daha başladığı anda üstünüzden içinize akmaya başlayan şarkı. bütün hücrelerinize bir bir dokunur üşenmeden.
  • yoğun duygular barındıran şarkı.. hatta bir arkadaşım bu şarkıyı dinlerken hıçkırarak ağladığını söylemişti.. gerçi tabi biraz modunuza bağlı ama yine de abimiz öyle bir söylüyor ki..
  • ritmin ayni kalmasina ragmen melodiyi olusturanin vokal kullanimi oldugu bon iver parcasi.

in the morning i'll be with you
    but it will be a different "kind"
    i'll be holding all the tickets
    and you'll be owning all the fines
  • yine yeni yeniden dinledim ve bir kez daha gordum ki justin kardesimi terkettigi icin bu orspu emma'ya ne kadar sevgi, sefkat, minnet gostersek azdir.
  • grey's anatomy 5x01'de de duyulabilir. duyulduktan sonra uzunca bir süre kafanızın içinde çalmaya devam ediyor ayrıca, etkisinden kurtulmak zor.
  • birdy tarafindan piyanoyla coverlanmis olan parca fena da olmamis ama bon iver versiyonu tercih meselesi...
  • my, my, my, my, my, my, my, my kısmında sanki mehmet'im diye bitirecekmiş hissi veren güzel şarkı.
hesabın var mı? giriş yap