*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 22 yaşındaki aktarer zaman tarafından geliştirilen; direkt olarak gideceğiniz şehre değil, varış noktası daha az talep gören bir şehir olan ve gideceğiniz şehirden aktarma yapan bir uçuş arayan site. tek şartı bagajınızın olmaması gerekiyor. gideceğiz şehirde inip diğer uçuşlara binmiyorsunuz. bagajınız olursa transfer edileceği için bu yöntem işe yaramıyor. yöntem her zaman olmasa da sıklıkla daha ucuz bilet buluyor. tabi united airlines tarafından "maddi kayba neden olduğu" gerekçesi ile dava edilmiş ancak sitenin kurucusu herşeyin yasal olduğunu ve siteden gelir elde etmediği için rahat olduğunu söylüyor.
 • uzun sure kullanma sansi buldugum internet sitesi. american domestic ucuslar icin hidden city ticketing yontemi ile muhtesem fiyatlar yakalayabiliyordunuz, ancak siteyi kuran elemana united tarafindan dava acildi, kapanmasi yakindir maalesef.
 • uygun uçak bileti bulmak amacıyla ilk olarak keşfettiğim ve daha sonra uzunca bir süre takip ediverdiğim; özellikle amerikadaki iç hat ucusları icin hidden city ticketing (gizli uygun aktarmaları ortaya çıkarmayı sağlayan) yontemi ile gayet makul ve ekonomik fiyatları kullanıcıların hizmetine sunan, lakin sitenin dahiyane kurucusu aktarer zaman'ın en son ki gelişmelere göre united airlines tarafından mahkemeye verilmesiyle ileride belkide kapanacak olan ilginç mobil uygulama.henüz vakti varken tavsiye olunmaktadır.
 • a noktasından d noktasına gitmek istiyorsunuz.

  - a - b - c bileti ile b noktasına uçuyorsunuz ama b - c arası uçmuyorsunuz. yani aktarma c biletini yakıyorsunuz.
  - b - d için önceden aldığınız tek yön bileti ile gidiyorsunuz.
  - a - d'ye daha ucuz bilet ile gitmiş oluyorsunuz.

  çünkü bir tek a-d bileti, aktarma bilet ve tek yön aldığınız biletlerden daha pahalı olabiliyor. ancak bu açığı kullanları, havayolları kara listeye alıyor diye bir iddaa da mevcut.

  bunun yanında a'dan b'ye gitmek için a-b-c aktarmalı bileti daha ucuz olabilir. böyle enteresan işler.

  yabancı bir siteden alıntı: (bkz: link)
  dikkat etmeniz gerekenler:

  . kimseye söylemeyin, özellikle havayollarına.
  . tek yön sadece, gidiş dönüş değil.
  . uçağı kaçırırsanız komple rezarvasyon yanar.
  . bagaj veremezsiniz, yanınınızda taşıyın.
  . her seferinde bunu yaparak suistimal etmeyin.
 • bunun davalık yanını çözemedim gitti.

  belki adam gerçekten uçuşu kaçırdı. çok yorgundu havalimanında bir yerde sızdı, oyalandı ya da vizesi vardı şehri 2 saat gezip geleyim dedi trafiktir falan geç kaldı. insan geç kalabiliyor olmayacak şey değil.

  yani geç kalan adamın hem bileti yanacak,üstüne yeni bilet alacak, hem de üstüne tazminat mı ödeyecek anlamadım gitti. hadi biz ses çıkarmamaya alışık bir toplumuz da dünya'da buna karşı çıkan bir toplum ya da kanun yok mu arkadaş?