şükela:  tümü | bugün
  • maalesef sırtını tamamiyle başrol oyuncusunun oyunculuğuna dayamış bir film. skjult bize yeni, farklı, özgün hiçbir şey sunmuyor. çok daha iyi bir film olduğunu düşünerek izlediğim filmden geriye kalan akılda kalıcı tek şey kristoffer joner 'in oyunculuğu. filmin the changeling , the shining , don't look now gibi filmlere yaptığı göndermeler bile filme bir zenginlik katamıyor ve bir süre sonra "acaba bügün pişirdiğim yemeği dolaba koysam mı" gibi enteresan düşüncelere dalabiliyorsunuz. oyunculuğuyla filmi tek başına götürmüş joner'in önünde saygıyla eğilerek olmamış diyorum. kendisine duyduğum yüksek çekim kuvveti ise ilk günkü şiddetiyle devam etmektedir.
  • norveç menşeili olup son dönem korku filmlerini baz alırsak çıtanın üstünde seyirde giden manzara dolu ses ve görsel efekt "bö" kıvamında kullanan (ki karşı değilim) bir yapıttır efenim.
  • aynı zamanda bir heavy metal gurubu. 2010 çıkışlı, de sy7 dodssynder isimli albümleri iyi. albümün norveççe olduğunu da söylemeye gerek yok herhalde.