• bu araçlardan uzak durmanızı önereceğim.

bunlar, bunların vdf finansı, vdf sigortası bir araya gelmişler, müşteriyi nasıl mağdur ederizin kitabını yazıyorlar. doğuş grubu araç şirketleri (skoda,wv v.s.) vdf finans ve allianz ile birlikte combo yaparak çalışıyorlar.

şöyle ki; aracı alırken efendim size uzatılmış garanti verelim diyorlar. malum araçlar 2 yıl garantili. bu poliçeyi peşin parayla alıyorsunuz. zira dsg şanzımanı 1-2 yılda eline alan tonlarca insan var. sonra aracınızın periyodik bakımları geliyor ve araç sizi uyarıyor. diyelim ki 15 000 uyarısı geliyor. arıyorsunuz servisi efendim randevu 7 gün sonra. diyelim ki araç 16 binde iken gidiyorsunuz. her şey normal. aracın bakımı yapılmış, servis parasını almış herkes mutlu. örneğin aynı yöntemle 30.000 bakımın ışığı doğal olarak 31000 km de yanıyor. servisi arıyorsunuz, yine randevu almanın peşinde düşüyorsunuz, servise gidiyorsunuz diyelim ki bu sefer de kilometreniz oldu 32500. böyle böyle derken aracı aradaki periyodik bakımlarda yaşanan küçük gecikmelerle beraber 95000 km de servise götürüyorsunuz. serviste şikayetlerinizi söylüyorsunuz ama garantiden yapılması gereken bir şikayetinizi ödemeniz gerektiğini size söylüyorlar. ya nasıl olur benim garantim var diyorsunuz. garantiniz geçersiz, bakımlarınız şu kadar km geçmiş diyorlar.

saf gibi anlatıyorsunuz, ya bu gecikmeler her periyodik bakımın randevu gecikmeleri, bunları toplamda dikkate alamazsınız, bakın servis bugüne kadar bütün bakımları tam yaptı diyorsunuz. müdür bu buna konuş diye size bir numara veriyorlar. verdikleri numarada muhatap yok, sadece pazarlama kanalları açık bir müşteri hizmetleri numarası.

ya diyorsunuz; geçen geldim garanti bozulmamıştı, şimdi ne değişti diyorsunuz, ama aslında diyemiyorsunuz çünkü karşınızda konuşacak kimseyi bulamıyorsunuz.

çaresiz sırıtarak olayları izleyen skoda servisine parayı ödeyip aracınızı rehin alınmaktan kurtarıyorsunuz. üstelik şikayetlerinizin bir kısmına bakmamışlar bile. aracı eksiğiyle size teslim ediyorlar.

siz siz olun bunların uzatılmış garanti hikayesine inanmayın. araç şirketinin kendi garanti taahhüdü yoksa bu ürünlere itibar etmeyin. kaldı ki bu sattıkları skoda marka aracın uzun vadede kalitesi o kadar kötü ki, aracı alabilmek için 6 yıl garanti bile yetmez. onlar da farkında bu işin ve araç patlamadan hemen kurtulalım bu işten diyorlar. ayrıca poliçem hala geçerli ve parası bu arkadaşların kasasında. onu da iade edelim falan demiyorlar.

bu ülkenin koşullarını daha iyi bilen renault un değerini bilememişiz, ona yanarım.
  • skoda 2.dünya savaşından önce limuzin üreten bir markaydı.ama ruslar gittikleri her yeri mahvettikleri gibi skoda yıda mahvettiler.sözüm ona halk arabası diye çöp arabalar ürettirdiler.ne zaman ruslar ellerini buralardan çekince skoda toparlandı ve eski günlerin dönmeye başladı.
  • sadece beyaz araba satan marka. bayiye 60-70 tane araba koymuş adamlar, hepsi beyaz. "başka renk niye yok" diyorsun, "tercih edilmiyor" diyor. nasıl tercih etsin adam satmıyorsun ki..
  • bayilerinde büyük sıkıntı olan bir firma.

kendilerinden yaklaşık 2 hafta önce bir araba aldım. çarşamba günü kaporayı verdim ve cuma günü aracın bana teslim edileceğini söylediler. cuma günü bir miktar daha parayı işlemler için gönderdik. cuma günü akşam aradığımızda yarın gelip arabayı alabileceğimizi söylediler. cumartesi sabahı gittik ve satış müdürü bankanın parayı geçip geçmediklerini göremediklerinden dolayı arabayı teslim edemiceklerini söylediler. muhasebelerine sormalarını söylediğimizde ise bize yuvarlak cevaplar verdiler.

bu olaylar sırasında ortam gerildi ve karşılıklı sesimiz yükseldi. buraya kadar aslında bir problem yoktu ve bir şekilde hallolabilirdi. ancak daha sonra mafyatik tipli kabadayı tavırlı bir kişi içeri girerek sizin sorununuz ne böyle alışveriş mi yapılır diye üzerimize yürüdü. o sırada bende ayağa kalkarak kim olduğunu bu konunun hiç onu ilgilendirmediğini söylereyerek odadan dışarı çıkmasını istedim. kendisi bana önce skoda yetkilisi olduğunu daha sonra da allahın bir kulu olduğunu söyledi. bütün bu olaylar gelişirken müdür sadece arkadan bakmakla yetindi.

tansiyon biraz daha yükselince beni tehdit ederek burada kalabalık olduklarını söyleyerek beni dışarıya davet etti 2-3 defa. bu sırada müdür araya girdi ve dışarı çıkardı kendisini. daha sonra biz odada konuşmaya devam ederken aynı şahıs tekrar camın önüne geldi ve ellerini arkaya bağlayarak içeriye bakmaya başladı. bu sefer babam ayağa kalkarak kendisine problemenin ne olduğunu sordu. kendisi tehditlerine devam ederek bizi oradan çıkarmayacağıını söyledi. bu tartışma yaklaşık yarım saat devam etti.

biz sonuç olarak arabayı o gün alamadık ve ben çıkar çıkmaz skodayı yani doğuş otomotivi aradım. kendilerine durumu aktardım ve skoda bayisinde beni güvenliğim olmadığından dolayı paramın iadesini istedim. pazartesi bana cevap dönmelerini istedim. ancak pazartesi günü bana hiçbir cevap olmadı o sırada banka parayı gönderdiği için almak zorunda kaldık.

ben tum bu olaylardan sonra yalnızca bir skoda yetkilisinin beni arayarak durum hakkında bilgi vermesini bekledim. 4 kere aramama rağmen bana dönüş olmadı. dün akşam aradığımda ise bana kalite standartları gereği ödül ceza sistemleri dahilinde bilgi veremeyeceklerini söylediler.

bütün bu olaylar doğuş otomotiv bünyesindeki bursa sertepe skoda bayiinde yaşandı ve doğuş otomotivin takındığı tavır müşterisine gösterdiği değer gerçekten rezil denebilecek seviyede. bu yüzden kesinlikle ve kesinlik kendilerini önermiyorum.
  • müşteri üzerine yürüyüp tehdit eden çalışanı olduğu iddia edilen marka!
  • müşterisine rezalet başlığına yaraşır olaylar yaşattığı iddia edilen marka.

anlatılanlar doğruysa mafyatik galericilere markalarını emanet etmiş işbilmezler tarafından yönetildiğinin kanıtıdır bu.potansiyel bir skoda kodiaq müşterisini kaybetmiş oldular böylece. kendileri bilirler.
  • tercih edilmemesi gereken markadır. hatta bunlarla ilgili sıkıntılarınızı anlatmak için doğuş oto ile zaman kaybetmeyin. zira bunların bayileri de kendileri de aynı anlayışa sahip. doğrudan merkezlerine bildirmekte fayda var.

• mükemmel bir reklam yapmışlar.

https://www.log.com.tr/skoda-superb-mars/
  • (bkz: dont panic elon)

hahaha..
  • bu araçların fiyat/performans notunun çok yüksek olduğunu düşünüyorum. en azından vw'den iyiler.
hesabın var mı? giriş yap