şükela:  tümü | bugün soru sor
 • skoda'nın high volume compact olarak adlandırılan segmentteki ilk hatchback tasarımı. frankfurt otomobil fuarı 2013'de tüketicilere tanıtılacak. seat'da toledo için bir spaceback yeralmayacak zira seat leon bu aracın direkt rakibi konumunda.

  https://media.skoda-auto.com/…ssrelease.aspx?id=520
  http://new.skoda-auto.com/…/models/rapid-spaceback/
  http://www.carscoops.com/…d-spaceback-ahead-of.html
 • skoda rapid'in station wagon versiyonu olmaktan ziyade hatcback versiyonu olduğunu söyleyebileceğimiz, başarılı bir tasarıma sahip olan araç.

  ayrıca teknik verilerinde iç mekanının volkswagen golf, audi a3 gibi modellerle eş genişlikte, hatta daha geniş olduğu ileri sürülmekte. bu arada iç mekanda kullanılan malzeme kalitesinde de müşteri talepleri doğrultusunda artış olduğu söyleniyor.

  kanımca çok başarılı bir dizaynı olan rapid*'in biraz daha sportif görünen bir versiyonu olmuş. keşke c ile d sütunu arasındaki 3. yan cam biraz daha küçük olsaymış.
 • tipi falan hoşuma gitti üstelik vw grubu bir araç. rapid gibi saçma fiyat politikasıyla satılmazsa türkiye'de iş yapabilir cidden.
 • fiyatı skoda rapid sedan ile aynı olacaksa alınası bir otomobildir.
 • ülkemizde satışa çıkan, skoda rapid'in hatchback karoser versiyonu diyebileceğimiz ancak kardeşinden kalite olarak daha önde olan ve ondan 500-tl daha ucuza satılmakta olan otomobil.

  giriş modeli 1,2 lt. 75 ps motorla, 45.000-tl ile alıcı bekliyor. otomatik şanzıman ile 2 motor sunulmuş: elegance donanımlı, dsg'li 1,4 lt. tsi 122 ps'lik motor 60.500-tl, 1,6 tdi 90 ps'lik motor ise 65.000-tl'ye satılıyor.
 • bagaj ölçüsü nedeniyle, beni hayal kırıklığına uğratmıştır, bu büyüklükteki araç için 384 dm3'lük hacim az.
 • 1.6 tdi 105 hp cr elegance modelini nisan 2014 sonuna kadar geçerli 2.500 tl lansman indirimi dahil, 58.000 tl ile sipariş ettiğim ve kısmetse yakında bineceğim aracım.

  aracın kısa da olsa bir test sürüşünü de yaptım, gözüme çarpanlar:

  test ettiğim araç dsg şanzımanlı tdi 90 hp lik elegance modeliydi.

  açıkçası otomatik şanzımanı neden sevmediğimi daha iyi anladım. zira dsg de olsa vites ge.işlerine doğrudan müdehale etmeye alışık biri için çıldırtıcı (bu durum hyundai ve toyota da da otomotik şanzıman tecrübelerimde aynıydı)(ve tamamen manuel vites kullanmayı seven birinin şahsi bir fikridir)

  eğer motor şanzıman ve gaz emrini direkt sürücüden alırsa hem yakıt tasarrufu hem de performans değerleri iyi olacak gibi duruyor.

  araç içeriye ses alsa da sınıfına göre değerlendirildiğinde kabul edilebilir seviyede.

  iç dizaynda çok fazla plastik malzeme var, bu rahatsız edici gibi ama türkiye gibi vergileri yüksek bir ülkede alternatiflere yönelmek cidden masraflı gibi. en azından 301 kadar ucuz plastik seviyesi yok.

  çiselemiş yağmurda hafif ıslanan yolda gerek kasıtlı olarak patinaja zorlamam gerekse ani fren tecrübelerimde araba stabil bir şekilde kalkışı ve de duruşu gerçekleştirdi.

  iç donanım ve güvenlik fiyat/perdormans değerlendirmesinde bir hayli başarılı.

  marka takıntısı yoksa ve de otomobilinize uzun süreli binmek taraftarı iseniz, araç gerçekten bu sınıf için yeterli hatta kısmen üst bir seviyede.
 • http://www.skoda.com.tr/…pid-spaceback/gorunum.html

  audi a3 ün yandan yemişi gibi güzel bir şekli var.

  bu paraya alınabilecek güzel bir araç gibi görünüyor.
 • 1.4 tsı dsg motor şanzıman kombinasyonuyla yollarda birçok arabayı tokatlayabilirsiniz.
 • yandan bakınca audi a3'e çok benzeyen, vw motoruna sahip, fiyat/performans olarak bakıldığında alınabilecek en mantıklı araçlardan birisi.