şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
  • dünyanın parasını döküp sıfır araç alan kişinin karşılaşmaması gereken rezalettir. sıfır araçta neden sağ stop tam takılı değil ve neden araç boya yemiş anlaşılır gibi değil. insanlar otomobil gibi yüksek teknoloji ürünlerine az buz para dökmüyor. bu fındıklı muhallebi alıp içinden fındık çıkmaması ya da eser miktarda çıkması gibi tüketicinin sineye çekebileceği bir durum değil. ayıplı mal satıyorsan ve bunu biliyorsan müşteriyi bilgilendireceksin, indirimli fiyattan vereceksin. kişi isterse alır, istemezse almaz. kaldı ki ilgili kişi bu sürprizi fark etmese, yarın öbür gün aracı satmaya kalktığında ekspertizde değeri düşmüş olacaktı. satışı yapan firmanın zarar edecek olmasını anlamakla beraber, şark kurnazlığını kabul edilemez buluyorum.
  • inanılmaz bir rezalettir. firmanın elinden geleni yapması gerekli olduğu halde yapmaması rezaletin diğer bir boyutudur.
    kısaca, rezalet çarpı rezalettir.
  • fabrika ne lokal boya yapar ne de öyle lambayı yamuk takılı bırakır.

    zaten bu bilginin kişiye önceden verilmemesi, şerefsizliğin kurumsal firmalarda bile ne kadar normalleştiğinin göstergesi.

    sonrasında sıkıntı yok gardaş değeri düşmez demeleri de tipik bir sçtık bari sıvayalım söylemi
  • deger kaybini bir kenara birakirsak, sonucta sifir alinan bir aracta lokal da olsa boya cikmasi inanilir gibi degil. sinek kucuk de olsa mide bulandirir. ayrica bu durum normalmis gibi boya ya nolcak kafasinda insanlar oldugu muddetce bayi, sifir boyali arabalari satmada beis gormeyecektir. hic egmeye bugmeye gerek yok. bu durum alenen ayipli mal satmaktir.