şükela:  tümü | bugün
 • skodanın bu yıl içinde* çıkaracağı en tepedeki modeli...

  eşdeğer motor ve donanımdaki volkswagen bora fiyatına (avrupa'da) passattan daha lüks bir otomobil olacak olması onu cazip bir seçenek haline getirecektir...

  ülkemize de 2,8 lt'lik v6 193 hp güç üreten motorla ithalatına başlanmış olup, fiyatı da gayet makuldür sınıfına göre...
 • (bkz: superb)
 • 2,5 lt 150 hp'lik (standart olarak tiptronic vitesli) tdi motorlu versiyonunun ara hızlanmasıyla dudak uçuklatan hem lüks, hem de kalıbına göre ucuz otomobil...
 • bir de opsiyonel ayak uzatma zımbırtısı var ki hasta oldum. araba fuarında ayakkabılarımı çıkarıp uzandım arkasına. ön sağ koltuğun sırt yaslamasından bir bölüm katlanarak açılıyor ve arka yolcunun önüne yatay biçimde geliyor. bu bölüm açıldığında oluşan delikten ayaklarınızı ön koltuğun oturma yerine uatıyorsunuz. pes valla. 2.8 motor, 193 beygir ve bir sürü ekipman 72 milyar tl. sınıfına göre uygun bir fiyata sahip lüks bir otomobil
 • son zamlardan nasibini almış otomobil. fiyatı (53 - 49)*100 / 49 : 8% artarak hayalleri başka bahara sürüklemiştir*
 • ikinci neslinde bagajı iki kademeli açılan gayet büyük bir bagaj haline getirilmiş, zaten kaliteli olan iç mekan iyice coşmuş. ilk kademede zaten iri kıyım olan aracın bagajı normal sedan bagaj kapağı gibi açılıyor, ikinci kademede ise hatchback bir araçta olduğu gibi bagaj kapağı camla beraber açılıyor. bagaj hacmi konusunda ise adeta çıldırmışlar. arka koltuk iz mesafesi aynı şekilde çok fazla arttırılmış bacak bacak üstüne atıp yolculuk etmek mümkün.
  malzeme ve plastik kalitesi ise çok ciddi derecede iyi.
  fiyatlar ise şu anda 3 ayrı donanım seviyesinde (comfort, ambition, elegance) benzinli 1.4 tsi, 1.8tsi benzinli 2.0 tdi olmak üzere 3 ayrı motor ve düz veya dsg şanzıman tipleri ile sunuluyor. fiyat aralığı ise gün itibariyle 43.650 ytl ile 73700 arasında.
  en garip detaylardan biri ise farların içindeki superb yazısı. profilden bakıldığında hemen hemen mercedes s-class kadar büyük görünüyor (tabi sadece boyut anlamında, göz yanılması da olabilir)
 • ikinci nesli gerçekten alınabilecek kadar kaliteli duran otomobil. 1.4 tsi elegance modeli, park asistanı, navigasyon 6'lı cd changer, çift bölgeli klima ve milyon tane konfor özelliği dahil paketle bugün itibariyle 56.900 tl gibi bir fiyata satılmaktadır.
 • birinci nesli, kitleler için passat* gibiydi, passat'ın taklidi gibi duruyordu:
  http://upload.wikimedia.org/…/skoda_superb_blau.jpg
  http://www.rentcarprague.com/…cars/skoda_superb.jpg

  ikinci neslinin yanında ise passat resmen uyduruk kalıyor, o kadar güzel yaptılar:
  http://upload.wikimedia.org/…9/9e/skodasuperbii.jpg
  http://onthesocialside.files.wordpress.com/…-01.jpg

  artık vw ya da audi'deki muadillerini almayı düşünenlerin en ufak tereddüte kapılmadan alabilecekleri araçtır. ama bunu tasarımına değil, başka bir gerçeğe dayanarak söylüyorum:

  jd power survey ve auto express gibi kurumların gayet büyük ve ciddi araştırma sonuçlarına göre skoda yıllardır avrupa'nın, ayrıca son 3 yıldır da bazı segmentlerde dünyanın en kaliteli otomobillerini üretiyor. markalarda da zirveden inmiyor. kimsenin tahmin ettiği bir sıçrama değildi ama neticede başardılar. kalite derken toplamdan bahsediyorum: işçilik, mekanik, malzeme, sorunsuzluk, fiyat-performans oranı. markanın ülkemizde 70'lerden kalan kötü imajı ayrı bir konu ama imajı kaliteden daha fazla toparlayacak bir şey yoktur ve skoda artık çok kaliteli otomobiller üretiyor. peki sonuçta babam yarın arabasını yenilerken bir de skoda'yı düşün desem dalga geçmez mi? bu haberleri takip etmediğinden geçer. ama bir gün ben o ayar bir araba alacak olursam ve honda'dan vazgeçmişsem superb'i seçmez miyim? gönül rahatlığıyla seçerim. şu anda honda'nın da skoda'nın da ortak noktası, dünyanın gerçekten en arızasız, en sorunsuz otomobillerini üretiyor olmaları.
 • neredeyse volkswagen passat ile aynı arabadır. ancak genel anlamda kalitede passat'tan biraz geri kalır, bu da volkswagen'in bir stratejisidir. çünkü skoda'nın sahibi volkswagen, skoda'nın üst sınıf modelinin piyasada passat'a tam olarak rakip olamamasını amaçlamıştır.
 • kimya öğretmenimin babasında var olan araba. ikinci eline o kadar komik bir para veriyorlarmış ki adam arabayı yakarım gene de satmam o paraya diyormuş.

hesabın var mı? giriş yap