şükela:  tümü | bugün
 • ön koltuklar 180 boyundaki şoföre göre ayarlı iken arka koltuk diz (!) mesafesine bir örnek

  debe: yoğun talepten dolayı link uçmuş, yeniledim. teşekkür ederim.

  debe edit 2: link yine uçmuş. 12000 hit teşekkür ederim. link yenilendi :) bu arada bacaklarıma laf edenlere de teessüf ederim :))))
 • 9 günlük bir ege-akdeniz turu sırasında kullandığım araçtır. akarı yok kokarı yok. vites geçişleri gayet iyi, ses yalıtımı güzel, konforlu. normalde lamborghini aventador kullanıyorum ama uzun yola uygun değil maalesef.

  edit: kıyısından köşesinden bi ironi yapalım dedik millet bokunu çıkarmış 3 sayfa yazı yazmış ya la... hayır hakikaten kullandım deneyimledim entarinin sonuna da üstteki arkadaşa hafiften dokundurdum altı üstü. ne adamsınız amk.
 • başladı bi' superb tartışması devam ediyor da ediyor. başka marka ve modellerde de görüyoruz zaman zaman bu tartışmaları.

  aslında bu tartışmalar yüce devletimizin bizi her fırsatta "sevmesinin" sonucu. insanlar o paraya superb mi alınır, golf mü alınır gibi tartışmalar yaparken gözden kaçırılan veya yeterince bahsedilmeyen bir "katma değer" söz konusu.

  elin oğlu, teknolojisini geliştirmiş, fabrikasını kurmuş, işçisine para vermiş, reklamını ve lojistiğini halletmiş şekilde ayağına passat getiriyor ve 79 bin tl talep ediyor. devlet de arada "çok şey yaparak" 101 bin tl alıyor ve aracın fiyatı 180 bin tl'ye çıkmış oluyor. http://i.hizliresim.com/nembpn.png

  burada da insanlar yok superb'in diz mesafesi mi, yok doblo'nun bagajı mı tartışmasında. :) sanırım en büyük diz mesafesi bizde ki devletimiz bizi çok seviyor.

  29.08.2016 - ek: yukarıdaki entry hukuka aykırılık barındırdığı için silindi. canlandırmak için orasını burasını kırpıp kuşa çevirmek zorunda kaldım.
  yani, eleştiremiyoruz bile, ne diyeyim. en iyi köle, kendini özgür zanneden köle.
 • geçen gün rumeli hisarının önünde gördük, istanbul mu büyük bu mu dedik...
 • mahalle baskisindan cekinmeyen, "elalem ne der"e takilmayan zengin kesim gider mercedes, bmw, audi gibi premium arabalara biner. gizli zenginler passat'a binerler. bir c serisi, 3 serisi parasi kadar, hatta bazen daha fazlasini passat'a verirler. cunku mahalle baskisindan cekinirler. mercedes alirsa arkasindan "parayi bulmus" denmesinden cekinir.

  bu superb'se cok gizli zenginlerin arabasidir. "bakin premium sinif alamiyorum, hatta passat bile alamiyorum, superb aliyorum cunku fakirim" imaji vermek ister. kimsenin arkasindan "oo zengin" demeyecegini bilir. nerede bir yeni kasa bir superb gorsem "vay cakal" derim ister istemez. bagajdi, koltuktu falan bunlar hikaye.
 • arkada oturanın, şöförüyle konuşabilmek için cepten araması gereken araba.
 • şahsıma iki hafta önce makam aracı olarak tahsis edilen fiat linea'yı reddedip yerine talep ettiğim araçtır. bekliyorum bakalım n'olacak.

  edit: kovuldum.
 • ulan araba alacağım, incelediğim arabalar arasında bu, mondeo, bmw ve mercedes var. tabi bmw ve mercedesin daha eski modelleri(aynı fiyat aralığında olması için).

  e mercedes bmw malum iyiler, bu nasıl diye bir bakayım dedim. kullanan var mı nedir falan diye.

  her giride passat yazıyor. olm nasıl bir malsınız la siz?

  avrupa forumlarına bakıyorum adamlar bilgi veriyor, kullanan deneyimlerini yazıyor gidiyor.

  bizde, birbirine laf sokmaktan bilgi verene denk gelinemiyor..

  edit: cok tesekkürler.. kac kisi yardim talebinde bulundu özelden. hepinize yürekten tesekkürlerimi sunuyorum..
 • ja ja passatın skip bıraktığı arabadır. hatta ne demiş hitler "das passat ficke superb jedesmal, ja naturlich "

  mal mısınız, işsiz misiniz aq.. ikisini de üreten aynı. sikilen her türlü biz.
 • rüşvet yiyen memur arabası.