şükela:  tümü | bugün
 • iki benzinli ve üç diesel versiyonu olan araç, euro ncap çarpışma testinden beş yıldız almayı başarmış.

  tasarımını beğenmedim ama türkiye pazarında ilk kez suv segmenti ile yer alacak olan skoda'nın bu otomobilinde ilk dikkatimi çeken panaromik tavan ve 17 inç jantlar oldu. yeti, yıl sonunda türkiye'de satışa sunulacak...
 • volkswagen tiguan ve sınıfına hitap edecek olan, ülkemizde oldukça tutulan nissan qashqai'ın pazarından iyi pay koparacağına inandığım otomobil.
 • ncap testlerinde özellikle boyun ve omur ilik yaralanmalaı testinde en güvenilir konumda bulunan araç.
  http://www.euroncap.com/whiplash.aspx
 • türkiye'de tutması mümkün görünmemektedir, sebebi de dizel olarak sadece 2.0lt hacminde olmasıdır.
  anca 1.2tsi ile birşeyler yapma şansı vardır o da bu kasaya ufak gelecektir. ayrıca tsi a lpg uygulanamaması yüzünden yine talep az olacaktır.
 • hoş görünümlü bir araç.ancak bizim skoda yeti de artıy tarzında iğrenç espirsini yapanlar var aman ha.*
 • skoda superb modeliyle tasarimda umut vermeye ba$lami$ti ki kendisinden sonra gelen passat ile volkswagen'in skoda'nin cizgilerini bilincli olarak vw modellerine gore daha nanay tuttugunu du$unmeye ba$ladim; parali vw mu$terisinin skoda'ya kaymasini istemiyor olsa gerekler. yeti'nin cizgilerinin de bir tiguan ile kar$ila$tirilamayacak kadar hanim evladi kalmasinin nedeni bu olabilir.

  bu gotten sallamalari bir kenara birakacak olursak, skoda yeti bayagidir auto bild otomobil testlerinde ortaligi dagitan, sinifindaki her turlu testten en az ilk 3'te muhtemelen de birinci cikan ilginc bir arabadir. son olarak auto bild'in bu yil buralari i$gal eden kar firtinalarindan ilham olarak uyguladigi agir ki$ testlerinde,

  - karda yol tutu$
  - koltuk isitma
  - genel ic isitma
  - sogukta yakit ekonomisi

  alanlarinda mercedes e serisi'ni dahi sollamasiyla beni hayretler icinde birakmi$, gercek bir koca ayak, tam bir dag adami yeti ruhlu karde$imizdir. bir gun sira agirlikli $ehirde kullanilacak suvumsu bir $ey almaya gelirse uzerine ciddi bicimde du$unecegimdir.

  bu fiyat hattinda bir araba du$unun ki ki$in icinde mercedes e serisi'ne gore daha konforlu isiniyorsunuz.
 • yeti, 2009 sonunda top gear dergisi tarafından yılın en iyi aile otomobili seçilmişti. whatcar'a göre de 15.000 pound altında alınabilecek en iyi crossover'dı. 2.0'ın altında dizel seçeneğinin olmaması türkiye için sorun çıkarabilir gibi ama 1.2 tsi'ın performansı ve tüketimiyle o boşluğu da dolduracağını tahmin ediyorum. bu sınıfta ve bu fiyat aralığında bir otomobil almayı düşünenler için bence hiçbir engel olmaması gerekir.

  yalnız ikinci eldeki fiyat kaybının nasıl olacağını merak ediyorum. geçmişte skodalar pek tercih edilmediklerinden tertemiz ve yepyeni ikinci elleri yok pahasına giderdi. yeti bu gidişi kıracak bir model olabilir belki.

  benim yeti'ye yanaşmamı engelleyebilecek tek bir şey var, o da aracın tasarımı. far grubunda bir şey yapılmak istenmiş ama olamamış gibi algılıyorum, baktığımda rahatsız oluyorum. bütün skoda modellerininin tipini kaydırdığını düşündüğüm kaba b sütunu tasarımı bunda da var. o sütun koyulaştırılarak camların arasında kaybedilse, yeti profilden çok daha iyi görünebilir. ama bunlar o kadar kalite ve konfordan vazgeçmeye değecek kadar da önemli kusurlar değil aslında. herkesin kusur olarak göreceğini de sanmıyorum.

  edit: honda'nın baz modellerinde standart sunduğu yan ve perde havayastıkları, yeti'de iki ayrı modele dağıtılmış. ikisine de sahip olmak için en pahalı modeli almak gerekiyor. giriş modelindeyse hiçbiri yok. diğer detayları umursamıyorum da aktif ve pasif temel güvenlik donanımları lüks sayılmamalı artık. skoda yeti vesilesiyle yazdım ama neredeyse bütün markalarda böyle.
  http://www.skoda.com.tr/…/donanimdetay.asp?katid=47

  edit 2: bagaj hacmi avrupa'da 416, türkiye'de 322 litre. nedeni bizdekilerde stepne, avrupa'dakilerdeyse tamir kiti olması.
 • 1.2 tsi motor öyle böyle gitmiyor. uzun ömürlü olur mu o kadar gaza basmaya merak konusu.

hesabın var mı? giriş yap