şükela:  tümü | bugün soru sor
  • makedonya'nin en ünlü birasidir.pilsen familyasindan gelen bira,alkol oraninin yüksekligiyle dikkat ceker..öyle ki makedon hatunlari birkac sise skopsko ile kafayi bulmakta, kendilerinden gecip iclerindeki mesrep canavari ortaya cikarmaktadir..
  • harika biradır. bu arada kelime anlamı üsküplü'dür.
  • kiril alfabesine gore ckoncko diye yazilir
  • icimi keyifli degildir.

(bkz: sarajevska)
  • makedonya sınırları içersinde bira içeceksek en mantıklı seçenektir.
  • içiminden büyük keyif aldığım bira markasıdır.

ssg ne içmiştir bilemiyorum ama, ben 3 aydır içiyorum teneke olanı ile şişe 50 lik arasında lezzet olarak çok fark vardır.
  • hafif acımtırak, içimi gayet keyifli makedon birası. kosova' da pek çok müptelası bulunur.
  • makedonyada gezerken elimizden düşürmediğimiz ve ucuz olan biradır. efes mi skopsko mu karşılaştırmasında açık ara öndedir.
  • boğazdan kolay kaymaz, bu açıdan içimi keyifli değildir. alkol oranına özellikle bakmadım ama 6-7 tane efes'i rahatlıkla içebilen ben, dördüncü skopsko'dan sonra "hacı bu kadar yeter" moduna giriyorsam demek ki skopsko sert bir bira. tabi makedonya'da daha beterleri de var, zaten makedonların rakısı da bir acaip.

balkanlarda tuborg ve heineken seçeneği hemen her mekanda mevcut, lokal biralarla uğraşmayın derim.
  • limonlu olanı bildiğin gazozdur, yine de güzeldir.