şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • moneybookers'ın yeni adı.
 • para çekmenin ölüm olduğu sistem.

  paypal ile aynı anda para çektiğim abd bankasına paypal 4 günde bu skrill ise 13 günde gönderebilmiştir. yazıyla on üç gün.
 • moneybookers'ken çok daha iyi çalışan, skrill olmasıyla berbat hale gelen e-banka.

  türk lirası açarsın, paranı yollarken euroya çevirir, tl yollamaz, kur farkından yersin (bu moneybookersta da vardı) (bir kere tl çekim yaparsan, para birimini değiştirmen, ya da yeni hesap açman yasak.)
  para gelmez, günler geçer gelmez. beklersin gelmez, sorarsın yollanmıştır. temiz 10 iş günü sürüyor. (moneybookers iken 3. gün gelirdi hep)
  paran sonunda gelmiştir. bir bakarsın, paranın 20-40 eurosu uçmuş. bankan ben almadım der, skrill ben almadım der. sonunda anlarsın, skrill in para yolladığı aracı banka hüpletmiş. (böyle bir meblağ moneybookersken yoktu)

  velhasıl kelam, işi iyice batıran şirkettir.
 • mümkün olduğunca bulaşılmaması gereken site. anladığım kadarıyla sistemde mutlaka bir adet kredi kartını tutmanız gerekiyor. mal gibi gidip en çok kullandığım yüksek limitli kartı tanıtıp doğruladım bir de. doğrulama amaçlı çektiği 3 euro'yu da karta iade etmeyip skrill hesabına geçirdi kötü bir kur ile. kartı sildirmek için mail attım, dönen eden de olmadı.

  sonra anladım ki ikinci bir kart tanımlanırsa ilk kart silinebiliyor, bu yeni tanımlanan primary yapılınca. bu sefer sanal kart tanımlayarak ilk kartı silebildim. internette her yerde kafasına göre iş yapıp karttan büyük meblağlar çektiği yazılmış. sıkıysa şimdi 20 lira limitli sanal kartımdan çek kafana göre lan.
 • hesabınızın dondurulduğunu para yatırdıktan sonra anladığınız e-cüzdan.

  madem hesabımı dondurdunuz, para yatırmama neden izin veriyosunuz? hadi onu da geçtim gün aşırı mail atıyorum insan bir tanesine nezaketen cevap vermez mi be! en son telefon açtım 2 gün içerisinde problemimi çözeceklerini söylediler.

  sizden bir yakamı kurtarayım, bir cent dahi yatırırsam siksinler beni.

  tekrar uyarıyorum, mecburi haller dışında uzak durun!
 • abartmaya gerek yok, işinizi bilirseniz sistemleri gayette iş görüyor yaptığım ödemelerin hiç birinde sıkıntı çıkarmadı.
 • kullanan veya bilgisi olanları genel bir bilgi vermesi için yeşillendirilmeyi bekliyorum.

  edit: denemem sonucunda sorunsuz çalışan (hatta paypal'dan bile hızlı ve kur çeviriminde daha iyiydi) ödeme sistemi.
 • 1 temmuz 2016 itibari ile türkiyeye hizmet vermeyi durduracak sitedir.

  http://i.hizliresim.com/9lddvq.jpg

  el attığımız yeri kurutuyoruz amk.
 • son türkiye'den çekilme haberlerinden sonra kendilerine mail attım ve hemen cevap verdiler sağ olsunlar.

  yurt dışı ile iş yapıyorsanız aynen devam edecekmiş , para gönderilip alınabilecek.

  gelen bilgilendirme maili'nin bir kısmı şöyle:

  ''paysafe olarak, yasalara ve ticari teamüllere daima uyumluluk sağlamak amacıyla, mevzuata ilişkin değişen düzenlemeleri yakından takip etmekteyiz. bu bağlamda 1 temmuz 2016 tarihinden itibaren türkiye’deki satıcılara ve de diğer skrill hesap sahiplerine ödeme gönderemeyecek ve onlardan ödeme alamayacaksınız. diğer tüm işlemlerinizin bu durumdan etkilenmeyeceğini göz önünde bulundurunuz. normalde olduğu gibi türkiye dışındaki satıcılara ve kişisel kullanıcılara ödeme gönderebilecek ve onlardan ödeme alabileceksiniz.''

  yani , yurt dışı ile iş yapıyorsanız endişelenecek bir durum yok.
 • elektronik ödeme yöntemidir.

  paypal'ın türkiyeden çekilmesinden sonra alternatif olarak görülse de, paypal kadar esnek prosedürleri yoktur.