• ben bunların ta amk. sakın kullanmayın. amerika'dan 209 usd bir ödeme aldım skrill hesabıma. bunu garanti hesabıma aktarayım dedim. euro çevirdiler, üstüne bir de 168 euro olarak yola çıktı. ayın 15'inde. bugün geldi para. 133 euro olarak garanti hesabına. ulan amına koyduklarım yolda kervanı mı soydular, 168 euro olarak yola çıkan para nasıl 133 olarak yatıyor? neyse bir de garanti üstüne güzel bi 27 euro komisyon çekti. oldu sana 106 euro. kaldık 106 euro ile. yani kısaca 188 euro olarak yola çıkan param, 106 euro olarak elime geçti. arada bu kadar yağlı komisyon alan bankaların, artık çalışanların kimse neyse ta anasını sikeyim. paypalın ülkede bu duruma gelmesini, kullanamamamızı sağlayanların da.

edit: skrill yerine başka alternatif kullanmamı söyleyen arkadaşlar için yazıyorum, amerikadan ödeme aldığım yerde sadece paypal ve skrill ödemesi mevcut. başka bir alternatif yok. mecbur bu pezevenklere kaldık, muz cumhuriyetinde paypal kullanamadığımız için.
  • moneybookers'ken çok daha iyi çalışan, skrill olmasıyla berbat hale gelen e-banka.

türk lirası açarsın, paranı yollarken euroya çevirir, tl yollamaz, kur farkından yersin (bu moneybookersta da vardı) (bir kere tl çekim yaparsan, para birimini değiştirmen, ya da yeni hesap açman yasak.)
    para gelmez, günler geçer gelmez. beklersin gelmez, sorarsın yollanmıştır. temiz 10 iş günü sürüyor. (moneybookers iken 3. gün gelirdi hep)
    paran sonunda gelmiştir. bir bakarsın, paranın 20-40 eurosu uçmuş. bankan ben almadım der, skrill ben almadım der. sonunda anlarsın, skrill in para yolladığı aracı banka hüpletmiş. (böyle bir meblağ moneybookersken yoktu)

velhasıl kelam, işi iyice batıran şirkettir.
  • hesabınızın dondurulduğunu para yatırdıktan sonra anladığınız e-cüzdan.

madem hesabımı dondurdunuz, para yatırmama neden izin veriyosunuz? hadi onu da geçtim gün aşırı mail atıyorum insan bir tanesine nezaketen cevap vermez mi be! en son telefon açtım 2 gün içerisinde problemimi çözeceklerini söylediler.

sizden bir yakamı kurtarayım, bir cent dahi yatırırsam siksinler beni.

tekrar uyarıyorum, mecburi haller dışında uzak durun!
  • asla bulaşılmaması gereken yurt dışı ödeme alma aracı...

yaşadıklarımı sırasıyla (açıklayıcı olması adına birebir rakamlarıyla) yazacağım ki ben yandım bu yazıyı gören yanmasın;

stok satışı gerçekleştiriyorum ve stok siteleri yurt dışında olduğu için bir aracı ödeme kurumu kullanma ihtiyacı içerisindeyim. herşey paypalın türkiye'den çekilmesiyle sarpa sardı. ikinci seçenek olarak çok fark yoktur diyerek fazla da düşünmeden hemen bir skrill hesabı açtım ve stok sitelerinin ödemelerini oraya yollamalarını sağladım.

çeşitli sitelerden toplam 400.43 dolar yattı ve hemen tl'ye çevirdiler tl karşılığı ise kendi düşük kurlarından 1095,89 tl tuttu ki o zamanki kurdan bu parayı çeksem rakam 1169.25 tl olacaktı (bunu paypal'de yaptığı için bu kaybı kafaya pek takmıyorum ve 1095 tl gelse okey olabilirdim gibi düşünerek yazının devamını okuyun)

ilk olarak 800 tl çekmek istedim ve 12.97 tl işlem ücreti kestiler (bu arada stok sitelerinden birinden para çekimi yaparken bile 10 dolar kestiler onu hesaba katmıyorum) "yuh" dedim kalan parayı hesapladım ve 270.11 tl daha 12.81 tl işlem ücreti karşılığı ödeyerek çekim işlemlerini başlattım.

birini 15,06,2016 birini ise 24,06,2016 da başlattığım işlemlerin bana ulaşması ise bir aydan fazla zaman aldı ki evimde oturup beklemek bir yana paramın peşine düştüm ve en son paramı avroya çevirdikleri için hesabıma düşemediğini öğrenip kendime avro hesabı açıp o hesaptan da türk lirası'na dönüştürerek 20,07,2016 da parama ulaştım.

ulaştığım rakam 859 tl oldu yani skrill ile yola çıktığımdan kaynaklı en olur ihtimalle 1095 tl gelecek paramı bir avro'ya bir tl'ye dolar'a çevirdikleri için hazırlandığım kaybın üzerine 236 tl daha zarar ederek bu macerayı noktaladım. standart çekim işlemlerindeki kaybımla birlikte bu alışverişten net kaybım 310 tl'yi buldu.

kısacası skrillle iş yaptım ve paramın dörtte birini onların kur oyunlarıyla benden çalmasına sebep oldum. paramın peşinden koştuğum koca bir ay da cabası...

bu yazıyı okursanız yapmayın kendinize böyle şeyler, gerek yok.
  • paypal olmadığı için kullanmak zorunda kaldığım ve sattığım bir monero karşılığında cebime girmesini beklediğim küçük bir miktar paranın amına koymuş şirket. 22 liralık komisyon nedir şerefsizler paranın tamamı zaten 40 lira.
  • artık iyice azıtıp elinizde kimlikle kameranın karşısına geçip hesap doğrulaması isteyen firma. paypal olmayınca da ortalık bunlara kaldı. yurtdışına daha ucuz para gönderme yöntemi de yok. mecburen kullanıyoruz.
  • mecbur olunmadıkça kullanılmaması gereken sanal cepçi.

adam gibi çalışsalar sanal cüzdancı diyeceğim ama adamlar bildiğin cepçi. daha önce defalarca transfer yaptığım hesap için doğrulama istediler. peki dedik, kimlik fotosuyla selfi çekip yolladık.

sonracıma hay amına sen koyasın; adamlar kimlikteki fotoyla selfideki foto birbirine benzemiyor diye şimdi tümden sınırladı hesabı. ulan yavşak, kimlikteki gibi mi yaşıyoruz! elbette kilo alıyoruz, saçımız, sakalımız değişiyor. efendime söyleyeyim, bizim türk fotoğrafçılarındaki fotoşok hastalığı bir yandan, tabii ki farklı görünüyoruz.

bir de hesap kısıtlanmadan evvel bitcoin almak gibi bir salaklık da yaptım kendilerinden. en büyük salaklık da bu oldu zaten. adamlar bitcoin satıyor, fakat coinlerinizi başka bir borsaya göndermenize müsade etmiyor. yani sadece satıyor ve alıyor. kendi sikik borsasında işlem yapmanıza izin veriyor.

hayır yani, kazandığım 500 lira. o da hobi olarak yaptığım stok fotoğrafçılıktan. bankaya transfer etsem paranın bir kısmını finans bankası, bir kısmını skrill hacılayacak komisyon adı altında. para getirmeye de değmiyor. lan alışveriş yapsam, adamların cüzdanı sadece 1-2 tane çinli sikko siteye ödeme yapıyor.

arkadaş vallahi dertli olduk. neydi o paypal ile kılçıksız ödeme aldığımız günler. itiraz ettim falan ama şimdi bitcoin 5000 dolar'a yaklaşır, sonra gene 3000 dolar'a iner bunlar itirazı inceleyene kadar.

allah skrill'in yapımı ve yayımında emeği geçen herkesin bin belasını versin. amin.
  • bir siteden odeme almanin tek yolu oldugu icin skrill hesabi actim bugun.
    entryleri okuyunca icim karardi icimdeki çalışma aski sondu bitti.
  • az önce aynı mail bana da geldi. 8 gün önce 150€ çekim talebi verdim hala göndermediler, diyordum bu işte bir iş var diye. paranın üstüne yatmazlar umarım. siktirin gidin bok gibi hizmetiniz vardı zaten.

sizlere tavsiyem yurt dışı ile iş yapıyorsanız bitcoin, transferwise, payooner(aralarındaki en kötüsü), western union. en kötü, yabancı güvenebileceğiniz bir ortak bulun paypal'ı, skrill'ı olan, benim gibi üç beş komisyon verin her ödemede. onun hesabına göndersinler size de transferwise ile göndersin. sabah parayı gönderirse aynı gün, öğleden sonra gönderirse ertesi gün birleşik ödeme hizmetleri tarafından gönderiliyor tertemiz.
  • ocak 2021 itibariyle türkiye'den çekiliyorlar.

normalde skrill üzerinden banka hesabına aktardığım paralar en fazla iki üç iş günü içinde çat diye geliyordu, neredeyse on gündür banka hesabına geçmeyen ödemenin ardındaki saçmalık buymuş demek.

sen de git skrill. paypal'ın çekilmesiyle yeterince mağdur olmamıştık çünkü. "abi yalnız benim ülkemde paypal yok" derken az ezilmiştik çünkü. az müşteri kaybetmiştik çünkü. müşterimizi paypal'dan sana yönlendirene kadar anamız ağlamamıştı çünkü. alıştık gerçi artık. abi yalnız bizde paypal olmadığı gibi skrill de yok. biz hazine ve maliye bakanı'nın instagramdan istifa ettiği ülkeyiz abi, bildin mi?

bu arada bir yandan tam bir hırsız olduğunu düşünüyorum skrill'in, o da ayrı. işlem ücretiydi, kur farkıydı, bilmem neydi derken ödemeleri kuşa çeviriyordu şerefsiz ama ona bile razıydık, neyse...
hesabın var mı? giriş yap