• tamamen akademik amaçlarla yaptığım araştırmaya göre yapay seleksiyon ve çaprazlanma yöntemleriyle elde edilmiş bir cannabis türüdür. cannabis yani kenevir bitkisi cannabis indica ve cannabis sativa olarak ikiye ayrılır. indica denilen bitki hint keneviri adıyla da bilinir, genelde rahatlatıcı ve fiziksel aktiviteyi minimuma indiren bir etkisi vardır bu da içerisinde barındırdığı iki etken maddenin birbirine olan oranı ile ilgilidir, bu etken maddeler herkesin bildiği thc (ya da uzun adıyla delta9-tetrahidrokanabinol) ve çok da bilinmeyen cbd (kanabidiol) maddeleridir. indica türü bitkilerde thc/cbd oranı yüksek iken, sativa bitkilerde thc/cbd oranı çok daha düşüktür. bu yüzden sativa türü cannabis indica'nın tersine daha aktif ve enerjik bir ruh hali yaratır.

skunkta ise çeşitli modifikasyonlar ve kapalı alanda (indoor) yetiştiriliş tarzı nedeniyle cbd maddesi yok denecek kadar azdır. konuyla ilgili araştırma yapan akademisyenler cbd maddesinin thc'nin vücutta yaratabileceği negatif etkileri bir şekilde törpülediğine inanmaktadırlar. bu yüzden thc/cbd oranı yüksek türlerde beklenen semptomlar sağlam bir ruh hali içinde bulunmayan insanlar için psikoza kadar varabilir. kaygı ve kafada ani olumsuz düşüncelerin belirmesi bu psikozun başlangıç evresidir. bu yüzden skunk diye adlandırılan türler bir çok kişi için keyif amaçlı kullanımı (recrational) riskli bitkilerdir. zaten t.c. yasalarınca alkol ve sigara dışındaki her türlü keyif verici maddenin temin edilmesi, satışı, kullanımı, bulundurulması ve üretimi yasaktır.
  • sıkant diyorlar mahallede bebeler buna ve ben her seferinde gülersem beni sikeceklerini bildiğim için gülüşlerimi içime saklayıp ayrılıyorum tezgahtan.
    sıkant yok baba
    sgant gelecek az dolanın
    skant mı istiyon gardeş
    ...
    hassiktir ya :)

yıllar sonra gelen edit: çok fav almış bu entry. özlüyonuz demi mahalleyi, o adrenalini, işi çözdükten sonra iki cadde öteden otobüse bininceki rahatlamayı, 10 liraya 1 fişeği, yerli malzemeyi, aptal cesaretli gençliğinizi. hepimizi siktiler, hepimizi.
  • bildiğimiz ot olan, marijuana olan, etkisi fazla abartılan ve amerikada birçok eyalette cezası olmayan ve artık yunanistanda reçete ile alınabilen tıbbi bitki... abartmayın amk rahat bırakın insanları bu ülkede içki ot içmeyen insanlar çocuk sikiyor. içenlerin bişey yaptığı yok.

edit: isim benzerliği olabilir türkiye'deki skunk üzerine bir kimyasal sıkılan otmuş
  • londra king kolejinin yayınladığı bir makaleye göre 2005 ve 2008 yıllarında, ingiltere’ de kenevir çeşitlerinin daha çok tohumlanmamış (kütlü) dişilerden oluşmaktadır. bunu sağlayabilmek için sinsemillas denen bir teknik kullanılırmış. benim anladığım kadarıyla sadece dişi kenevirlerin çiçek açmasına izin verilen bu yöntemde, erkek bitkinin polenleri olmadan dişi tohum üretemiyor ve dişinin çiçekleri tek ve büyük bir salkım haline geliyor. bunları neden anlattım peki? şimdi normal kenevir bitkisinde iki çeşit madde var. tetrahydrocannabinol (thc) ve cannabidiol. bunlar hemen hemen eşit miktarda bulunuyor. bu sinsemella olayında iki kat thc ve neredeyse yok denecek kadar cannabidiol içeriyor.

makalenin ilerleyen kısımlarında resin diye bir şeyden bahsediyor. resin kenevirin içinde ki reçinenin çeşitli kimyasal yöntemler ile ayrıştırılması. yani özünün çıkarılması ve evet bilinen adıyla kubar. iki tip kuru bitki materyali var. bir tanesi ingiltere’ deki adıyla geleneksel bitkisel kenevir yani marijuana diğeri ise sinsemilla yani yüksek thc içeren tohumsuz sadece dişi dokunun olduğu bitkiler. geleneksel kenevir her yerde yetişebilirken, sinsemilla nın dış ortamda yetişmesi düşük bir ihtimal. yani grow-room şart.

2015 yılında yayınlanan world drug report’ ta aynen şu ifadeler geçiyor; yasa dışı uyuşturucuların artması ciddi sağlık riskleri oluşturmaktadır. sinsemilla gibi yüksek thc içeren düşük cbd içeren uyuşturucular bazı marketlerde gittikçe daha popüler olmaktadır. bunun sakıncası ne peki? durum şu arkadaşlar thc denilen maddenin psikoz etkileri vardır, cbd ise tam tersi anti-psikoz etkilere sahiptir. sinsemilla olayında ise yüksek thc ve düşük cbd ile ciddi akıl hastalıklarına sebep olduğu düşünülmektedir. neyse biz devam edelim…

buraya kadar ki kısım makalenin giriş kısmıydı arkadaşlar. araştırma aslen 2005 2016 yıllarında ingiltere’ deki polisin ele geçirdiği uyuşturucuları resin, sinsemilla ve geleneksel kenevir olarak ayırarak sinsemilla kullanımının ne kadar arttığı gözler önüne serilmiş. işte burada 900 örnek birinden 900 küsur birinden toplanarak thc oranlarında ki değişimi falan anlatmışlar. burayı da havada kalmaması açısından birazcık açarsam;
    aşağıda ki grafikte 2005- 2016 yılları arasında sinsemilla kullanımının nasıl arttığını görebilirsiniz. ( 90’ lar da falan asıl kral kubarmış arkadaşlar. ah 90’ lar her şeyin iyisi bize denk gelmiş??

(bkz: https://eksiup.com/p/ef74349v2xc7)

bu grafikte ise 2005 ve 2016 yıllarında cbd oranı düşerken thc oranının nasıl arttığını görebilirsiniz.

(bkz: https://eksiup.com/p/3j74352cqdhs)

bazı deneysel çalışmalar da sağlıklı bireyler üzerinde yüksek thc oranının psikoz etkileri olduğu saptanmıştır. yeni yapılan çalışmalarda, thc/cbd oranının 1’ den yüksek olduğu durumların psikolojik hastalık riski taşıdığına dair güçlü kanıtlar var iken, bu oranın 1’ den düşük olduğu durumlarda hiç risk yoktur. ayrıca bu çalışmanın dünya genelinde yapılmasını salık vermişler.
    buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. makalemizden çıkacak sonuç; doğayla oynamayın, içecekseniz orijinalini için. hayatınız da depresyon, anksiyete gibi hastalıklar varsa skunk falan sakın içmeyin. ‘can sıkıntısına iyi gelir kanka, doğal antidepresan’ diyen arkadaşınız var ise ona bu makaleyi okutun.

kaynak : (bkz: https://onlinelibrary.wiley.com/…l/10.1002/dta.2368)

edit: bütün yazı değişti. eskisi bir gazete haberine dayanıyordu.
  • geleneksel otların pabucunu dama atmıştır çünkü thc oranı oldukça yüksektir tabi zararı da.. ancak bonzaiden titreyerek ölen hasta-müptezellerin de kurtuluşu için bir basamak olabilir belki . kendi fikrim artık devletimizin bu tarz konularda yasakçı sert köhnemiş yöntemleri bırakıp abd yi örnek almasıdır direk hollanda veya kanada gibi salın gitsin demiyorum (vizyon ve cesaret isteyen bir iş tabi) bugün bonzai yarın başka bir kimyasal çıkarıp bir çok cahil,toy gencin hayatını kaybetmesine ölmesine sürünmesine seyirci kalmaktansa reçeteli kontrollü hatta özel vergili bir şekilde bu sorunlu-hasta grubuna bir özgürlük alanı açılabilir , suça bulaşmasının önüne geçilebilir (bkz: narkoterör) ve belli bir serbestiyet olduğu için özellikle ergen grupta oluşan tepkisel merağı da giderebilir uygulama .. bu tarz hastaların topluma kazanımı tam anlamıyla düzelmesi oldukça güç ve masraflı bir sağlık organizasyonu gerektiriyor
  • acayip bi back tribe girmeme neden olan,hayatıma bir başkası gibi dışardan bakmamı sağlayan ve sürekli "ne yani benim hayatım bu mu" diye tekrarlatan şey.dışardan izleyince hayatımı çok saçma buldum.izlerken bu hayatı izleyen ben miyim?yoksa bu hayatı yaşayan ben miyim?diye sorup durdum.zaman,mekan ve kişi kavramımı yitirdim.belki zaten bu aralar berbat bir hayatım olduğu için böyle bi tribe girmişimdir,mutlu insanlarda bu etkiyi yaratmıyor olabilir.yeterince tanımadığınız insanların yanında içmeyin. çok iyi tanıdığım insandan şüphelenmeme yol açtı.
  • yaşanılan tribe genelde araftır. algılar en yoğuna ulaşır. yediğiniz yemekten alınan haz, her gün içtiğiniz biranın, kolanın, suyun tadı daha önce hiç olmadığı kadar tatmin edicidir...tribe süresi ise makul seviyede uzundur.

hybrid ot çeşitlerindendir. bu yüzden de ağır weed çeşitlerindendir.

adından anlaşıldığı gibi kokusu ağır ve aşırı yağlı bir yapıya sahiptir.

tek kullanımdaki fazla tüketimi uykuya sebebiyet verir, uyku sırasında tribe hala devam ettiğinden yoğun rüyalar görülür ve bundan dolayı da kaliteli bir uyku alınamaz.

not: bir arkadaş anlattı tabi ki.

tanım, ciddi not ve uyarı : hiç bir uyarıcı ve uyuşturucu drug gibi kullanılmaması gereken ot çeşididir.
  • cilgin gülme triplerinin yanisıra , mahveden ve bitmeyen paranoyalar yaratmasi da olası, insanı delirtmesi bile mümkün.
hesabın var mı? giriş yap