şükela:  tümü | bugün
 • journey geliştiricisi thatgamecompany'nin yeni oyunu sky: children of the light bugün itibarıyla ios cihazlar için çıkış yapmış bulunmakta.
 • oyun eski iphone modellerinden birinin lansmanında tanıtılan oyun sanırım. yurt dışında vardı da bize mi yeni geldi yoksa üstünden 3-4 sene geçen oyunu yeni mi tamamladılar merak ediyorum.

  indirip deneyelim, hatırladığım kadarıyla (o zaman) baya etkileyici bir atmosfere sahipti.
 • thatgamecompany tarafından yapılan eğlenceli bir oyun. 11 temmuz 2019 tarihinde ios, android ve apple tv üzerinden piyasaya çıkmıştır. telefonu elektrikli sobaya çeviren bir özelliği vardır. bu nedenle kış mevsiminde dışarıda oynanmalıdır.
 • amacını anlayamadığım oyun. keşifler yapıp selamlama haraketi yapma yeteneği falan kazanıyorsunuz. diğer oyuncularla el ele tutuşup birlikte hareket edebiliyorsunuz. peki ama amaç nedir?
 • an itibariyle androide çıkış yapmış oyun.müzikleri çok hoş ama biraz görüntü kalitesi düşük geldi.
 • hayatımda oynadığım en iyi mobil oyun olan yazılım. amacını anlamak ilk başta zor geliyor, çünkü genel olarak hiçbir exposition falan olmadan sizi dünyaya atıyor oyun neredeyse.

  amaç genel olarak exploration. etraftaki ruhlara yardım edip kendi ruhumuzu güçlendirdiğimiz, güçlendikçe yeni yeni iletişim metodları öğrendiğimiz, son derece başarılı bir atmosfere ve mükemmel bir dizayna sahip süper bir oyundur bu.

  8 harita var ve hikayenin sonunda en uzaktaki dağın tepesinde ateşimizi götürmeye çalışıyoruz.

  karakterimizin enerjisi en basit ışık kaynağı olan ateş ile yayılıyor, ayrıca oyun bir mini mmorpg hüviyetinde. etrafta uçuşan hayaletler diğer oyuncular, istediklerinizle ateşinizi paylaşıyor, hatta iyi anlaşırsanız arkadaş listesine ekliyor ve beraber dolaşıyorsunuz. belli haritaları tek dolaşmak neredeyse imkansız, birlikte dolaşan oyuncular çok daha hızlı ve serbest hareket edebiliyorlar.

  sözün özü, detaylı ve daha gelişmiş bir versiyonunun kesinlikle pc'ye gelmesini istediğim, şu karantina günlerinde bütün stresimi almış, hayatımda gördüğüm en ilginç oyunlardan biridir.

  gökyüzünde uçarken diğer oyuncularla kuşlar gibi sesler çıkararak anlaşıyorsunuz lan daha ne? oyunda iletişim oyun boyunca ruhlardan öğrenilen jestler ve sinyaller ile sağlanıyor.

  ayrıca oyuncu komünitesi genel olarak yardımsever ve birbirinin engelleri aşmasına yardımcı oluyor. bazen bir salona girdiğinizde siz ne yapacağınızı anlamaya çalışırken bir başkası bulmacaları falan çözmüş oluyor. size de kapıdan geçmek kalıyor.
 • telefonda oynayacağınız en muhteşem iki oyundan biridir. resmen rüyalar aleminde dolaşıyor insan. sanat eseri ve eşsiz bir meditaston gibi.

  bir diğeri için ;

  (bkz: monument valley)
 • bugün keşfettiğim ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım oyun.
  kendiniz bir masal diyarında sabır ile meditasyon yapıyor gibi hissediyorsunuz. kahramanınız yürürken, kayarken, uçarken ve tüm o diyarı keşfederken, siz de onun kadar özgür olduğunuzu hissediyorsunuz. şu stresli zamanlarda sakinleşmek ve biraz olsun kargaşa ve kaos ortamından uzaklaşmak için birebir.

  çizimleri ve müzikleri ile mobil bir oyun için efsane olmuş diyebiliriz.
 • bilhassa sokağa çıkma yasağı günlerinde iyi giden, tasarımı ve ambiansı çok güzel oyun.
 • son birkaç gündür ücretsiz olan oyun