şükela:  tümü | bugün
 • gökyüzü haritası.

  akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir uygulama. telefonu adını merak ettiğiniz gök cismine doğru tutmanız yeterli. ufolar kolay kolay gökyüzünde saklanamayacak artık.
 • ne kadar genis bilmiyorum ama bir cesit messier katalogu ihtiva eden uygulama. derin uzay hakkinda arama yapabiliyoruz anlamina geliyo bu (bkz: star hopping). yalniz ios modelinde home tusuna bastiktan sonra uygulama hepten kapaniyor. bilerek mi yapilmis yahut es mi gecilmis anlayamadim. skyview ile capraz kullanmak istedim, hevesim kursagimda kaldi.
 • an itibariyle sehir elektriginin gittiği bir bolgedeyim. o da nesi? tam da bu uygulama bu gibi durumlar icin yazılmış megerse.

  siz de bu uygulamayi yukleyin ve elektriklerin gitmesini bekleyin.

  aaaaa uranus mu o? eheh.
 • google play'de program için atılan yorumlardan ilkine bakarsanız çok farklı bir mantık ürünü görebilirsiniz.

  adam "program hatalı dünya yok" diyor olm.

  bu yorumun mantıklı olabileceği tek ihtimal bu yorumu atan abinin başka bir gezegende yaşıyor olma ihtimalidir.

  bilmeyenler için de belirteyim, program dünya üzerindeki konumunuza göre telefonu gökyüzüne doğrulttuğunuzda ekranda oradaki gök cisimlerini gösteren bir program. yani zaten dünya üzerinde olmanız gerekmekte.
 • ios güncellemesi ile birlikte artık iphone’larda kullanılamayan muhteşem uygulamam. bir parçam eksilmiş gibi hissediyorum.
 • en sevdiğim telefon uygulamalarımdan biri bu kesinlikle. biri "sence şu hangi gezegendir?" diye sorduğunda, önce bir tahminde bulunup sonra uygulamadan kontrol ediyorum. bir de çok hoş oluyor "dur, hemen bakalım neymiş" demesi. ayrıca istediğiniz saate, güne kadar ileri alıp hangi gök cisminin ne zaman çıkacağına da bakabiliyorsunuz. bunun çok daha gelişmişi ve benim en sevdiğim bilgisayar uygulaması stellarium'du zamanında. şimdi baktım da meğerse playstore'da o da varmış ama ücretli.