• karantina günlerinde canım sıkılınca ben de rome adlı diziyi seyrettim. gerçi daha önce seyretmiştim ama olsun.

bu dizideki sevdiğiniz karakter sizin kişiliğinizi de ele verir benim kanaatim. çoğu kişinin titus pullo'yu seveceğini düşünüyorum. titus pullo, fırsatçı bir karakter olduğu için türk lümpenlerinin hoşuna gidecektir.

benim sevdiğim karakter ise lucius vorenus. bu adam roma ordusunda yüzbaşı. bir kez bağlılık yemini edince sonuna kadar giden, asla sözünden dönmeyen biri. ölür ama sözünden dönmez. işte benim adamım bu.

diğer yandan, diziyi izlerken atia'nın hallerini görünce skyler white'a haksızlık yapılmış hissi uyandı bende. dünyanın en eski mesleğinin icrası konusunda skyler, atia'nın eline su dökemez bence.

https://youtu.be/-ciemmz_t58

not: dikkat! bu diziyi izleyecekseniz, sansürlü versiyonunu izleyiniz. diğeri ekstrem derecede şiddet ve fuhşiyat içermektedir.
  • öbürünü bilmiyorum ama skyler suçsuz olduğu için kesin alır.
  • kurumda bir başınayken izlemeye başladım. malum iş yok ama memuriyet asla ve kat’a bitemez. ben napıyım azizim.
    gene uyduk isnetus’un dizi/film önerilerine. sonumuz hayrolsun :)
  • atanamayan namuslu ev kadını(!) hannah kahnwald'a sormuşlar skyler white mı atia of the juli mi diye, ben halleder geçerim gerisine karışmam demiş.
  • skyler handikap alır
  • eğer konu entrika ve arkadan iş çevirmeyse, ikisi de livia drusilla'nın karşısında diz çöküp tövbe ister.

(bkz: i claudius)
hesabın var mı? giriş yap