• korn grubu vokalisti jonathan davis ile gary heidnik adlı bir şarkı yayınlayan elektronik müzik grubu.
    richard ramirez, jim jones ve elisa lam şimdiye dek yayınladıkları diğer parçalar. seri katil ve psikopat sevici bir popüler kültür ürünü. marilyn manson'la birlikte bir charles manson şarkısı yapmalarını beklerim.
    ürkütücü ve komik öğeler barındıran şarkıları var. garip bir oluşum. buradan dinlenebilir.

bu da bir röportajları. gülünç ve ilham verici olmak arasında gidip geliyorlar hakikaten.
  • bill $aber ile yaptıkları columbine düetine çekilen klibi çok beğendiğim iki kişilik elektronik müzik grubu.
    söz konusu klip şurada: https://youtu.be/qmtuhz1nv9e
    pascal walder ve manolo zacate tarafından yönetilmiş ve görüntü yönetmenliği de pascal walder'a ait. klibi çok başarılı bulup kimmiş bu pascal walder diye bir araştırayım dedim, gördüm ki epey tecrübeli bir görüntü yönetmeni. görüntü yönetmenliği yaptığı başlıca filmler: nacht der gaukler, der büezer, spital in angst.
    bunun dışında skynd'in birçok şarkısına da klip çekmiş.
  • konserine son dakika bilet bulduğum ruh hastası grup
  • aşırı sağlam geldiler. muhtemelen albüm çıkaracaklar. 2019’daki singlelar akılalmazdı çünkü. 2019’un en heyecan verici, yeni müziğini de kendileri yaptılar.

bu adamları minimal bir görüntüde, darkwave temelli bir endüstriyel metal grubu olarak olarak tanımlarız. böyle gruplar yok mu? var, bu genre bu şekil müzisyenler ile dolu ama bu arkadaşlarda farklı bir şeyler var. bir kere orijinal bir soundları, onun ötesinde baya baya sağlam synthleri var. şarkıları hangi prodüktörle kaydediyorlarsa; aşırı kaliteli. görüntüleri çok minimal, vokaller aşırı ama aşırı komplike ve etkileyici.

horror movie effect bu müzikte hep vardır ancak bu arkadaşların kesinlikle kendi senaryoları var.

tyler hadley, jim jones, gary heidnik şimdilik aşırı sevdiğim şarkıları. zaten toplamda 5-6 şarkı çıkardılar.

özetle, çok orijinaller.

görüntüde bu minimalliği, soundda bu karmaşayı baya özlemiştik. sevmelere doyamadık.

ünleneceklerdir. baya hem de.
  • bu kadar iyi bir grubun bu kadar az tanınması beni fazlasıyla üzüyor.

yeni şarkıları michelle carter ile müziklerini biraz daha profesyonel yazmaya başlamışlar. çok hoşuma gitti.

bir önceki şarkıları columbine de baya epik bir elektro endüstriyel şarkısıydı.

gençler artık konseptinizi biraz genişletin. sadece delibaşlar hakkında şarkı yapmak zorunda değilsiniz. korona pandemi hakkında baya baya şarkılar kaydedilmeye yayınlanmaya başladı mesela. dünya efsane bir karmaşa içindeyken bu dönemde; yok michelle yok tyler ile kendinizi sınırlamayın. drum machine’ninizi kim çalıyorsa kendisi gerçek bir sanatkar. herifin ritim duygusu ve tarzı beni garip bir şekilde etkiliyor.
  • nerede manyak var tutup şarkısını yapmışlar çok da cici söylemişler. jim jones'u en çok sevdim. hurry dediği kısımları harry diye algılayıp kafamda senaryosunu şöyle yazmıştım: harry diye biri var, çoluk çocuğu kesmiş, arkasından şarkı yapmışlar. -harry aynı zamanda kurbanları için üzülen biriymiş.

çok da alakasız olmamış şimdi düşününce. jim jones da ilginç biriymiş. o zamanların gözlükleri de ilginçmiş. dayımın vardı böyle gözlükleri.

neyse buradan bu vesileyle kendilerine seslenmiş olayım, arkadaşlar güzel işler yapıyorsunuz ama az yapıyorsunuz. bu şekilde olmaz, daha çok üretmelisniz.

+yeri gelmişken josef mengele için de bir şey yazın.
  • tyler hadley isimli şarkılarını çok sevdiğim rahatsız grup.
    umarım böyle işler yapmaya devam ederler.
  • edmund kemper ile döndü.
  • korn vokali biriciğim canım jonathan davis sayesinde geçen sene tanışıp müptelası olduğum bir grup.
    kriminal veya ürpertici olayları işliyorlar. klipler şarkılardan da iyi. muhteşem.
    son singlelarını bugün salmışlar piyasaya. chris watts manyağını işlemişler bu sefer. fakat dikkatimi ilk çeken şarkının klibi ve sözlerinden önce müziği oldu. dinlerken biliyorum ben bunu diye diye en az on tekrardan sonra dank etti ve bildiğin bizim fabrika kızı bu dedim. neyse fabrika kızı daha güzel ordan devam ediyorum bu vesileyle.
  • gerçekten çok başarılı bir grup. tarzım olmamasına rağmen gün içinde sürekli aklımda çalıyor, açıp dinlemek istiyordum.

fakat tüm şarkıların gerçek olaylar üstüne yazıldığını öğrenince dinleyemez oldum.

türkiye gibi bir yerde yaşayip, rahatlamak ve uzaklaşmak için müzik dinlerken bir de dünyadaki hasta ruhlu canavarların varlığını hatırlamama gerek yok bu anlarda.
hesabın var mı? giriş yap