şükela:  tümü | bugün
 • karakter sınırı işte; uefa şampiyonlar ligi vs. euroleague şampiyonluğu olacaktı aslı.

  çok basit ve cevabı net sorudur:
  seni şampiyonlar ligi gruplarına alacağız ama euroleague'e bir daha katılamayacaksın, bu sene de elinden euroleague şampiyonluğunu alacağız. kabul ediyor musun?

  sadece türkiye ligi'nde değil, tüm avrupa'da cevabı net bir sorudur aslında (rm, barcelona vb. her sene şl'ye giden takımları hariç tuttuğumuz sürece. yani fenerbahçe gibi, 10 senede bir kez şl'ye giden takımlar arasında soralım bu soruyu).

  o yüzden burada euroleague çok büyük bir bokmuş gibi sahte sevinçler vs. yayınlayan arkadaşlara fazla aldırış etmeyin. euroleague kimsenin sikinde değil. özellikle avrupa kıtasında, diğer sporların tüm toplam başarıları bir şampiyonlar ligi grubuna kalma kadar büyük bir başarı değildir.

  nokta.
 • ya yeter amk. euroleague aşağı, euroleague yukarı. tamam hedefe o kadar kolay ulaşıyoruz ki beyninizi kaybediyorsunuz. türk takımları olarak cl gruplarında çok bir bok yapabiliyormuşuz gibi bunun üzerinden baskete bok atmaya çalışıyor millet. şöyle söyleyeyim;

  dün basket maçında taraftar ''her sene böyle real madrid'e koyarlar'' tezahüratı yaptı. basket takımı ya da futbol takımı değil bildiğin real madrid. şu an bunu barcelona yapamaz mesela baskette. siz hiç yapamazsınız. ligde 10 yılda bir şampiyon oluyor, kiev'den 6 yiyor gelmiş ötüyor sonpo japan.
 • size ne şl den euroleague den. o ayrı bu ayrı. neden karşılaştırıyorsunuz. neden birşeylere düzgün sevinemiyoruz? fenerbahçe ile gurur duy tamam duyamıyorsun kötü duygular beslemeden kıskan benim takımımda başarılı olsun de ama çocukca davranmayın artık.

  adettendir not: siyah ulan
 • bir sporda güncel anlamda daha başarılı bir takımın aşağılık kompleksi belirtileri barındıran taraftarınca ileri sürülen diğer sporda daha başarılı olan takımın başarısını gölgelemeyi hedef aldığı elma - armut karşılaştırması.
 • hazımsızlar daha maç oynanmadan b*klamaya başlamış olayı.

  tanım: sporu futboldan ibaret gören andaval sürüsünün elma ile armutu kıyaslaması olayı. biri futbolun kupa 1'i, diğeri basketbolun. (kıta avrupası için konuşuyorum.)
 • sporu futboldan ibaret sanıp sanmamakla alakası yok.

  tekrar söylüyorum: çıkın sokağa fenerbahçelilere sorun. alayının vereceği yanıt bellidir. bu kadar basit amk. hepsi şampiyonlar ligi gruplarında olmayı, euroleague şampiyonluğuna tercih ederler.
 • (bkz: besiktaslilarin neden boyle olmasi)

  senin takimini gruplara almislar zamaninda 8 yemissin bu sene de 6 tane yedirmisler. goren de sampiyonlar ligi'nin mudavimi sanacak bu muptezelleri asdhdhshs.

  bjkliler icin soruyu bir de soyle soralim: sampiyonlar liginde gruplarda 8,6 vs. mi yemek yoksa euroleague sampiyonlugu mu?

  senin gibi sorunca oldu mu amk?